CAEN 4100Secțiunea F · ConstrucțiiCAEN Rev. 3
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale — județul Iași
1.377 de firme active din județul Iași au codul CAEN 4100. În toată țara sunt 38.244.
- Firme afișate
- 1.377
- Județe cu firme
- 42
Domeniul în Iași, în cifre · din bilanțurile pe 2025
Însumate din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor pentru 2025 de firmele active din Iași cu acest cod. Bilanțuri intrate în calcul: 1.044.
- Cifră de afaceri
- 3,91 mld. lei
- Rezultat net
- 368,7 mil. lei
- Salariați
- 7.878
- Firme pe profit
- 66.7%
Cât vinde o firmă din Iași
- Un sfert dintre firme sub
- 173.804 lei
- Mediana
- 567.929 lei
- Un sfert dintre firme peste
- 1,8 mil. lei
- Primele 10% peste
- 6 mil. lei
- Salariați, mediana
- 3
Primele cinci firme fac 35.3% din cifra de afaceri a județului, pe acest cod, primele zece 48%.
Firme din Iași · pagina 6 din 46
- ASIN BOUW CONSTRUCT NV S.R.L. CUI 53451729 · Sat Chipereşti Com. Ţuţora , IAŞI · înregistrată 26.01.2026activăSRL
- PROSTRUCTURA EXPERT S.R.L. CUI 53451907 · Mun. Iaşi , IAŞI · înregistrată 26.01.2026activăSRL
- ALTAMIRA PROCONSTRUCT S.R.L. CUI 53424490 · Sat Osoi Com. Comarna , IAŞI · înregistrată 23.01.2026activăSRL
- MORO CONSTRUCT PLUS S.R.L. CUI 53424503 · Sat Valea Adâncă Com. Miroslava , IAŞI · înregistrată 23.01.2026activăSRL
- BRO-BAU KONSTRUCT S.R.L. CUI 53389660 · Sat Buznea Com. Ion Neculce , IAŞI · înregistrată 22.01.2026activăSRL
- MECHANIZED PLASTERPROFESSIONAL S.R.L. CUI 53389716 · Sat Gropniţa Com. Gropniţa , IAŞI · înregistrată 22.01.2026activăSRL
- NICU SEBASTIAN CONSTRUCT S.R.L. CUI 53394640 · Sat Budeşti Com. Mogoşeşti , IAŞI · înregistrată 22.01.2026activăSRL · TVA
- VALIFIX & STYLE S.R.L. CUI 53290720 · Mun. Iaşi , IAŞI · înregistrată 16.01.2026activăSRL · TVA
- TOTAL BUILD ZONE S.R.L. CUI 53272499 · Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului , IAŞI · înregistrată 15.01.2026activăSRL
- PASCU REAL ESTATE&BUILDINGS S.R.L. CUI 53238519 · Sat Pocreaca Com. Schitu Duca , IAŞI · înregistrată 13.01.2026activăSRL
- DKI PROCONSTRUCT S.R.L. CUI 53238705 · Sat Muncelu de Sus Com. Mogoşeşti-Siret , IAŞI · înregistrată 13.01.2026activăSRL
- CONSTANTINESCU G. COSTEL PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 53238713 · Sat Podolenii de Jos Com. Cozmeşti , IAŞI · înregistrată 13.01.2026activăPFA
- SBN CONSTRUCTII S.R.L. CUI 53226255 · Sat Scobâlţeni Orş. Podu Iloaiei , IAŞI · înregistrată 12.01.2026activăSRL · TVA
- GHEORGHIAN CONSTANTIN-CĂTĂLIN ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 53196898 · Sat Găneşti Com. Ion Neculce , IAŞI · înregistrată 30.12.2025activăII
- D&D CONSTRUCŢII S.R.L. CUI 53191190 · Sat Voroveşti Com. Miroslava , IAŞI · înregistrată 29.12.2025activăSRL
- BONADI SERV-CONSTRUCT S.R.L. CUI 53170880 · Mun. Iaşi , IAŞI · înregistrată 22.12.2025activăSRL
- MĂRIUŢA & IONUŢ CONSTRUCT S.R.L. CUI 53159377 · Sat Zaboloteni Com. Trifeşti , IAŞI · înregistrată 18.12.2025activăSRL · TVA
- RBV70 S.R.L. CUI 53159407 · Mun. Iaşi , IAŞI · înregistrată 18.12.2025activăSRL · TVA
- TECONSTRUCT EST S.R.L. CUI 53159415 · Sat Pârcovaci Orş. Hârlău , IAŞI · înregistrată 18.12.2025activăSRL · TVA
- COSPARK UTILAJE S.R.L. CUI 53147119 · Sat Dancu Com. Holboca , IAŞI · înregistrată 17.12.2025activăSRL · TVA
- COZMA EMIA S.R.L. CUI 53147127 · Sat Dagâţa Com. Dagâţa , IAŞI · înregistrată 17.12.2025activăSRL
- INR RIN CONSTRUCT S.R.L. CUI 53129066 · Sat Cepleniţa Com. Cepleniţa , IAŞI · înregistrată 15.12.2025activăSRL · TVA
- LUIS SOFIA CONSTRUCT S.R.L. CUI 53130842 · Sat Valea Adâncă Com. Miroslava , IAŞI · înregistrată 15.12.2025activăSRL · TVA
- ETALON BUILD S.R.L. CUI 53121380 · Mun. Iaşi , IAŞI · înregistrată 12.12.2025activăSRL · TVA
- INAMSTRO NOBEL S.R.L. CUI 53114006 · Mun. Iaşi , IAŞI · înregistrată 11.12.2025activăSRL · TVA
- BDF CONSTRUCT S.R.L. CUI 53114014 · Sat Ţigănaşi Com. Ţigănaşi , IAŞI · înregistrată 11.12.2025activăSRL · TVA
- ROBY-RAM EXPERT CONSTRUCT S.R.L. CUI 53100094 · Mun. Iaşi , IAŞI · înregistrată 10.12.2025activăSRL
- CONDUR CONSTRUCT TEAM S.R.L. CUI 53095079 · Sat Erbiceni Com. Erbiceni , IAŞI · înregistrată 09.12.2025activăSRL · TVA
- FLAWLESS SIGNATURE S.R.L. CUI 53075233 · Sat Cristeşti Com. Holboca , IAŞI · înregistrată 05.12.2025activăSRL
- MAFTEI FINISAJE & CONSTRUCT S.R.L. CUI 53062586 · Sat Slobozia Com. Sireţel , IAŞI · înregistrată 04.12.2025activăSRL · TVA
Lista vine din registrul ANAF, actualizat zilnic, și arată firmele active, cele mai noi întâi. Datele fiecărei firme adună bilanțuri, datorii la stat, contracte publice, insolvență și Monitorul Oficial.