CONEST SA

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CONEST SA (CUI 1959695) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 28 noiembrie 1992, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 424.029.353 lei, profit net de 17.339.166 lei, datorii de 285.606.811 lei, capitaluri proprii de 68.354.034 lei, 661 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
81.96%
Lichiditate
0.99 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

424.029.353lei

Venituri totale

441.055.609lei

Rezultat net

17.339.166lei

Datorii

285.606.811lei

Capitaluri proprii

68.354.034lei

Capital de lucru

-3.233.302lei

Salariați

661

Cifră de afaceri pe salariat

641.497lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000352228
Data înregistrării
28 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, B-DUL METALURGIEI, NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+53,7%
Profitul, față de anul trecut
+131,9%
Creștere anuală compusă
+11,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.61%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.99 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.09%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare81.96%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință53.69%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6120082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate66.108.199lei
I2Active circulante282.373.509lei
I3Stocuri123.086.462lei
I4Creanțe85.710.320lei
I5Casa și conturi la bănci73.576.727lei
I6Cheltuieli în avans5.825.298lei

Pasiv

I7Datorii285.606.811lei
I8Venituri în avans346.161lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri68.354.034lei
I11Capital subscris vărsat1.212.089lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă424.029.353lei
I14Venituri totale441.055.609lei
I15Cheltuieli totale419.665.422lei
I16Profit brut21.390.187lei
I18Profit net17.339.166lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați661

Indicatori · 2025

Marjă netă4,09%
Marjă brută5,04%
Rentabilitatea capitalurilor25,37%
Rentabilitatea activelor4,98%
Grad de îndatorare81,96%
Lichiditate curentă0,99
Cifră de afaceri pe salariat641.497lei
Fond de rulment-3.233.302lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
53,69%
Creștere anuală compusă
11,66%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre CONEST SA

Ce cifră de afaceri are CONEST SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 424.029.353 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 17.339.166 lei.
CONEST SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONEST SA?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONEST SA?
661 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONEST SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 285.606.811 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONEST SA?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONEST SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONEST SA?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .