MINON INVESTMENT S.R.L.

Activă

5622 Alte activități de alimentație și catering

MINON INVESTMENT S.R.L. (CUI 9864469) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Voluntari, ILFOV, înregistrată la 23 octombrie 1997, cu activitatea principală „alte activități de alimentație și catering” (CAEN 5622).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 14.874.357 lei, profit net de 856.027 lei, datorii de 2.998.939 lei, capitaluri proprii de 908.005 lei, 50 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.39 x
Îndatorare
76.76%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

14.874.357lei

Venituri totale

14.951.734lei

Rezultat net

856.027lei

Datorii

2.998.939lei

Capitaluri proprii

908.005lei

Capital de lucru

-1.824.543lei

Salariați

50

Cifră de afaceri pe salariat

297.487lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022005916236
Data înregistrării
23 octombrie 1997

Activitate și sediu

Activitate principală
5622 — Alte activități de alimentație și catering
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, ŞOS. BUCUREŞTI NORD, NR.10, CLĂDIREA O2. PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14%
Profitul, față de anul trecut
-4,4%
Creștere anuală compusă
+53,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.24%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.39 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate5.76%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare76.76%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință13.96%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6120082010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.732.548lei
I2Active circulante1.174.396lei
I3Stocuri262.376lei
I4Creanțe562.538lei
I5Casa și conturi la bănci349.482lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.998.939lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri908.005lei
I11Capital subscris vărsat5.340lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă14.874.357lei
I14Venituri totale14.951.734lei
I15Cheltuieli totale13.897.175lei
I16Profit brut1.054.559lei
I18Profit net856.027lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați50

Indicatori · 2025

Marjă netă5,76%
Marjă brută7,09%
Rentabilitatea capitalurilor94,28%
Rentabilitatea activelor21,91%
Grad de îndatorare76,76%
Lichiditate curentă0,39
Cifră de afaceri pe salariat297.487lei
Fond de rulment-1.824.543lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
13,96%
Creștere anuală compusă
53,84%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre MINON INVESTMENT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MINON INVESTMENT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 14.874.357 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 856.027 lei.
MINON INVESTMENT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MINON INVESTMENT S.R.L.?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MINON INVESTMENT S.R.L.?
50 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MINON INVESTMENT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.998.939 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MINON INVESTMENT S.R.L.?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MINON INVESTMENT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MINON INVESTMENT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5622 — Alte activități de alimentație și catering.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .