MEROX CATERING S.R.L.

Activă

5622 Alte activități de alimentație și catering

MEROX CATERING S.R.L. (CUI 51549314) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Moara Vlăsiei Com. Moara Vlăsiei, ILFOV, înregistrată la 31 martie 2025, cu activitatea principală „alte activități de alimentație și catering” (CAEN 5622).

A depus 1 situație financiară la Ministerul Finanțelor, între 2025 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 51.092 lei, profit net de 883 lei, datorii de 12.017 lei, capitaluri proprii de 1.083 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 46 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

46

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

46 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
91.73%
Solvabilitate
8.27%

Calculat dintr-un singur bilanț depus — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

51.092lei

Venituri totale

95.076lei

Rezultat net

883lei

Datorii

12.017lei

Capitaluri proprii

1.083lei

Capital de lucru

750lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2025023201001
Data înregistrării
31 martie 2025

Activitate și sediu

Activitate principală
5622 — Alte activități de alimentație și catering
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT MOARA VLĂSIEI COM. MOARA VLĂSIEI, STR. CANELA, NR.34A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Risc, 2025

46clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.27%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.73%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare91.73%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

1 exerciții depuse, 2025–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate333lei
I2Active circulante12.767lei
I3Stocuri5.057lei
I4Creanțe3.750lei
I5Casa și conturi la bănci3.960lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii12.017lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.083lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă51.092lei
I14Venituri totale95.076lei
I15Cheltuieli totale93.862lei
I16Profit brut1.214lei
I18Profit net883lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă1,73%
Marjă brută2,38%
Rentabilitatea capitalurilor81,53%
Rentabilitatea activelor6,74%
Grad de îndatorare91,73%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment750lei

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre MEROX CATERING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MEROX CATERING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 51.092 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 883 lei.
MEROX CATERING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MEROX CATERING S.R.L.?
1 bilanț, din 2025 până în 2025.
Câți angajați are MEROX CATERING S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MEROX CATERING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.017 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MEROX CATERING S.R.L.?
46 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MEROX CATERING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MEROX CATERING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5622 — Alte activități de alimentație și catering.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .