CALCARUL SA

Activă

0811 Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei

CALCARUL SA (CUI 7220224) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sat Pojorâta Com. Pojorâta, SUCEAVA, înregistrată la 19 aprilie 1995, cu activitatea principală „extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei” (CAEN 0811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 106.190.911 lei, profit net de 7.757.197 lei, datorii de 60.562.761 lei, capitaluri proprii de 80.514.083 lei, 304 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-24.75%
Lichiditate
1.09 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

106.190.911lei

Venituri totale

129.660.523lei

Rezultat net

7.757.197lei

Datorii

60.562.761lei

Capitaluri proprii

80.514.083lei

Capital de lucru

5.216.903lei

Salariați

304

Cifră de afaceri pe salariat

349.312lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1995000413332
Data înregistrării
19 aprilie 1995

Activitate și sediu

Activitate principală
0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT POJORÂTA COM. POJORÂTA, STR. FURNALULUI, NR.887

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-24,8%
Profitul, față de anul trecut
-37,2%
Creștere anuală compusă
+7,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate57%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.09 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.3%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare42.88%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-24.75%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate75.472.184lei
I2Active circulante65.779.664lei
I3Stocuri17.012.665lei
I4Creanțe21.233.287lei
I5Casa și conturi la bănci27.533.712lei
I6Cheltuieli în avans475.793lei

Pasiv

I7Datorii60.562.761lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane650.797lei
I10Capitaluri80.514.083lei
I11Capital subscris vărsat626.895lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă106.190.911lei
I14Venituri totale129.660.523lei
I15Cheltuieli totale120.857.771lei
I16Profit brut8.802.752lei
I18Profit net7.757.197lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați304

Indicatori · 2025

Marjă netă7,3%
Marjă brută8,29%
Rentabilitatea capitalurilor9,63%
Rentabilitatea activelor5,49%
Grad de îndatorare42,88%
Lichiditate curentă1,09
Cifră de afaceri pe salariat349.312lei
Fond de rulment5.216.903lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-24,75%
Creștere anuală compusă
7,27%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre CALCARUL SA

Ce cifră de afaceri are CALCARUL SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 106.190.911 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.757.197 lei.
CALCARUL SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CALCARUL SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CALCARUL SA?
304 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CALCARUL SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 60.562.761 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CALCARUL SA?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CALCARUL SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CALCARUL SA?
Activitatea principală este CAEN 0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .