PRISACA BALAST S.R.L.

Activă

0811 Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei

PRISACA BALAST S.R.L. (CUI 45435536) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Pâraie Com. Mălini, SUCEAVA, înregistrată la 6 ianuarie 2022, cu activitatea principală „extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei” (CAEN 0811).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.055.323 lei, profit net de 86.880 lei, datorii de 1.662.732 lei, capitaluri proprii de 94.337 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 49 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

49

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

49 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.41 x
Îndatorare
94.9%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.055.323lei

Venituri totale

1.826.585lei

Rezultat net

86.880lei

Datorii

1.662.732lei

Capitaluri proprii

94.337lei

Capital de lucru

-977.893lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

263.831lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J33/25/2022
Data înregistrării
6 ianuarie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT PÂRAIE COM. MĂLINI, STR. LA BUZDUGAN, NR.567

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,2%
Profitul, față de anul trecut
+8.562%
Creștere anuală compusă
+467%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

49clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate5.38%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.41 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate8.23%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare94.9%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință14.19%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA492022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.067.268lei
I2Active circulante684.839lei
I3Stocuri309.073lei
I4Creanțe208.273lei
I5Casa și conturi la bănci167.493lei
I6Cheltuieli în avans4.962lei

Pasiv

I7Datorii1.662.732lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri94.337lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.055.323lei
I14Venituri totale1.826.585lei
I15Cheltuieli totale1.677.231lei
I16Profit brut149.354lei
I18Profit net86.880lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă8,23%
Marjă brută14,15%
Rentabilitatea capitalurilor92,1%
Rentabilitatea activelor4,96%
Grad de îndatorare94,9%
Lichiditate curentă0,41
Cifră de afaceri pe salariat263.831lei
Fond de rulment-977.893lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
14,19%
Creștere anuală compusă
466,98%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre PRISACA BALAST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PRISACA BALAST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.055.323 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 86.880 lei.
PRISACA BALAST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRISACA BALAST S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are PRISACA BALAST S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRISACA BALAST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.662.732 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRISACA BALAST S.R.L.?
49 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRISACA BALAST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRISACA BALAST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .