COMSILEN SRL

Activă

5622 Alte activități de alimentație și catering

COMSILEN SRL (CUI 6673316) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Zemeş Com. Zemeş, BACĂU, înregistrată la 30 decembrie 1994, cu activitatea principală „alte activități de alimentație și catering” (CAEN 5622).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.414.079 lei, profit net de 11.293 lei, datorii de 1.425.508 lei, capitaluri proprii de 1.970.289 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.56 x
Profitabilitate
0.26%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.414.079lei

Venituri totale

4.508.108lei

Rezultat net

11.293lei

Datorii

1.425.508lei

Capitaluri proprii

1.970.289lei

Capital de lucru

-627.560lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

401.280lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994001503040
Data înregistrării
30 decembrie 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
5622 — Alte activități de alimentație și catering
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT ZEMEŞ COM. ZEMEŞ, STR. PRINCIPALĂ, NR.347

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10,7%
Profitul, față de anul trecut
-98,6%
Creștere anuală compusă
+26,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate56.47%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.56 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate0.26%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare40.86%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință10.73%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.691.101lei
I2Active circulante797.948lei
I3Stocuri194.168lei
I4Creanțe300.374lei
I5Casa și conturi la bănci303.264lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.425.508lei
I8Venituri în avans93.252lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.970.289lei
I11Capital subscris vărsat1.640lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.414.079lei
I14Venituri totale4.508.108lei
I15Cheltuieli totale4.482.986lei
I16Profit brut25.122lei
I18Profit net11.293lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă0,26%
Marjă brută0,57%
Rentabilitatea capitalurilor0,57%
Rentabilitatea activelor0,32%
Grad de îndatorare40,86%
Lichiditate curentă0,56
Cifră de afaceri pe salariat401.280lei
Fond de rulment-627.560lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
10,73%
Creștere anuală compusă
26,24%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre COMSILEN SRL

Ce cifră de afaceri are COMSILEN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.414.079 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 11.293 lei.
COMSILEN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COMSILEN SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COMSILEN SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COMSILEN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.425.508 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COMSILEN SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COMSILEN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COMSILEN SRL?
Activitatea principală este CAEN 5622 — Alte activități de alimentație și catering.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .