LASTAM SRL

Activă

5622 Alte activități de alimentație și catering

LASTAM SRL (CUI 24778795) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 21 noiembrie 2008, cu activitatea principală „alte activități de alimentație și catering” (CAEN 5622).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2013 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.255.976 lei, profit net de 52.962 lei, datorii de 925.535 lei, capitaluri proprii de 570.056 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.73 x
Profitabilitate
1.01%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.255.976lei

Venituri totale

5.300.325lei

Rezultat net

52.962lei

Datorii

925.535lei

Capitaluri proprii

570.056lei

Capital de lucru

-253.189lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

525.598lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2008002031044
Data înregistrării
21 noiembrie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
5622 — Alte activități de alimentație și catering
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. ENERGIEI, NR.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2013–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,4%
Profitul, față de anul trecut
+40,2%
Creștere anuală compusă
+67,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.12%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.73 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.01%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare61.88%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință17.35%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2013–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA632013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2013–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate823.245lei
I2Active circulante672.346lei
I3Stocuri556.337lei
I4Creanțe106.758lei
I5Casa și conturi la bănci9.251lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii925.535lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri570.056lei
I11Capital subscris vărsat150.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.255.976lei
I14Venituri totale5.300.325lei
I15Cheltuieli totale5.209.763lei
I16Profit brut90.562lei
I18Profit net52.962lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă1,01%
Marjă brută1,72%
Rentabilitatea capitalurilor9,29%
Rentabilitatea activelor3,54%
Grad de îndatorare61,88%
Lichiditate curentă0,73
Cifră de afaceri pe salariat525.598lei
Fond de rulment-253.189lei

Cifra de afaceri în timp

20132025
Creștere în ultimul an
17,35%
Creștere anuală compusă
67,77%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre LASTAM SRL

Ce cifră de afaceri are LASTAM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.255.976 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 52.962 lei.
LASTAM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LASTAM SRL?
13 bilanțuri, din 2013 până în 2025.
Câți angajați are LASTAM SRL?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LASTAM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 925.535 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LASTAM SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LASTAM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LASTAM SRL?
Activitatea principală este CAEN 5622 — Alte activități de alimentație și catering.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .