ROSECO SRL

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

ROSECO SRL (CUI 6053730) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Com. Săvădisla, CLUJ, înregistrată la 17 august 1994, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 29.880.558 lei, pierdere netă de 2.061.226 lei, datorii de 14.650.768 lei, capitaluri proprii de 9.817.637 lei, 104 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Profitabilitate
-6.9%
Lichiditate
0.89 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

29.880.558lei

Venituri totale

29.398.398lei

Rezultat net

-2.061.226lei

Datorii

14.650.768lei

Capitaluri proprii

9.817.637lei

Capital de lucru

-1.589.194lei

Salariați

104

Cifră de afaceri pe salariat

287.313lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1994002211126
Data înregistrării
17 august 1994

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. CLUJ, COM. SĂVĂDISLA, SAT VLAHA, NR.22

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-17,7%
Profitul, față de anul trecut
-211,7%
Creștere anuală compusă
+9,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.22%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.89 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate-6.9%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare60.02%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-17.67%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA47200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate11.348.856lei
I2Active circulante13.061.574lei
I3Stocuri8.747.655lei
I4Creanțe4.237.126lei
I5Casa și conturi la bănci76.793lei
I6Cheltuieli în avans67.529lei

Pasiv

I7Datorii14.650.768lei
I8Venituri în avans9.554lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.817.637lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă29.880.558lei
I14Venituri totale29.398.398lei
I15Cheltuieli totale31.459.624lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă2.061.226lei
I20Număr mediu de salariați104

Indicatori · 2025

Marjă netă-6,9%
Marjă brută-6,9%
Rentabilitatea capitalurilor-21%
Rentabilitatea activelor-8,44%
Grad de îndatorare60,02%
Lichiditate curentă0,89
Cifră de afaceri pe salariat287.313lei
Fond de rulment-1.589.194lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-17,67%
Creștere anuală compusă
9,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre ROSECO SRL

Ce cifră de afaceri are ROSECO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 29.880.558 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -2.061.226 lei.
ROSECO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ROSECO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ROSECO SRL?
104 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ROSECO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 14.650.768 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ROSECO SRL?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ROSECO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ROSECO SRL?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .