TRANS GROUP TRADE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

TRANS GROUP TRADE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ (CUI 51027132) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Strâmba Jiu Orş. Turceni, GORJ, înregistrată la 12 decembrie 2024, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 24.046.811 lei, profit net de 125.749 lei, datorii de 928.544 lei, capitaluri proprii de 126.009 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
88.05%
Profitabilitate
0.52%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

24.046.811lei

Venituri totale

24.046.824lei

Rezultat net

125.749lei

Datorii

928.544lei

Capitaluri proprii

126.009lei

Capital de lucru

96.206lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

8.015.604lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024048006000
Data înregistrării
12 decembrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. GORJ, SAT STRÂMBA JIU ORŞ. TURCENI, STR. STOICHIŢĂ RÂIOŞANU, NR.213

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
—
Profitul, față de anul trecut
—
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.95%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.1 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.52%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare88.05%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate29.803lei
I2Active circulante1.024.750lei
I3Stocuri831.529lei
I4Creanțe176.546lei
I5Casa și conturi la bănci16.675lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii928.544lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri126.009lei
I11Capital subscris vărsat260lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă24.046.811lei
I14Venituri totale24.046.824lei
I15Cheltuieli totale23.897.123lei
I16Profit brut149.701lei
I18Profit net125.749lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă0,52%
Marjă brută0,62%
Rentabilitatea capitalurilor99,79%
Rentabilitatea activelor11,92%
Grad de îndatorare88,05%
Lichiditate curentă1,10
Cifră de afaceri pe salariat8,02 mil.lei
Fond de rulment96.206lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
—
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre TRANS GROUP TRADE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ

Ce cifră de afaceri are TRANS GROUP TRADE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 24.046.811 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 125.749 lei.
TRANS GROUP TRADE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TRANS GROUP TRADE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are TRANS GROUP TRADE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TRANS GROUP TRADE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 928.544 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TRANS GROUP TRADE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TRANS GROUP TRADE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TRANS GROUP TRADE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .