PERTANIAN SEED S.R.L.

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

PERTANIAN SEED S.R.L. (CUI 49395213) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bălăneşti Com. Bălăneşti, GORJ, înregistrată la 12 ianuarie 2024, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 132.400 lei, profit net de 8.754 lei, datorii de 85.822 lei, capitaluri proprii de 27.295 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.87%
Solvabilitate
24.13%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

132.400lei

Venituri totale

168.003lei

Rezultat net

8.754lei

Datorii

85.822lei

Capitaluri proprii

27.295lei

Capital de lucru

27.295lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/34/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000034188
Data înregistrării
12 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. GORJ, SAT BĂLĂNEŞTI COM. BĂLĂNEŞTI, STR. PRINCIPALĂ, NR.403

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,6%
Profitul, față de anul trecut
-52,3%
Creștere anuală compusă
+16,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.13%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.32 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.61%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare75.87%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință16.57%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante113.117lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe72.861lei
I5Casa și conturi la bănci40.256lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii85.822lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri27.295lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă132.400lei
I14Venituri totale168.003lei
I15Cheltuieli totale157.582lei
I16Profit brut10.421lei
I18Profit net8.754lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă6,61%
Marjă brută7,87%
Rentabilitatea capitalurilor32,07%
Rentabilitatea activelor7,74%
Grad de îndatorare75,87%
Lichiditate curentă1,32
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment27.295lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
16,57%
Creștere anuală compusă
16,57%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre PERTANIAN SEED S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PERTANIAN SEED S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 132.400 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.754 lei.
PERTANIAN SEED S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PERTANIAN SEED S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PERTANIAN SEED S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PERTANIAN SEED S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 85.822 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PERTANIAN SEED S.R.L.?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PERTANIAN SEED S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PERTANIAN SEED S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .