KEREM MIRA POLIMER FOR NATURE S.R.L.

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

KEREM MIRA POLIMER FOR NATURE S.R.L. (CUI 48854458) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 27 septembrie 2023, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.109.881 lei, profit net de 25.592 lei, datorii de 331.686 lei, capitaluri proprii de 64.937 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-61.11%
Îndatorare
83.63%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.109.881lei

Venituri totale

1.109.931lei

Rezultat net

25.592lei

Datorii

331.686lei

Capitaluri proprii

64.937lei

Capital de lucru

62.808lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J3/2076/2023
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J03/2076/2023
Data înregistrării
27 septembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, BLD. ION C. BRĂTIANU, NR.24, CAMERA NR.6B (ÎN INCINTA PROIECT ARGEŞ S.A.), ET.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-61,1%
Profitul, față de anul trecut
-33,3%
Creștere anuală compusă
-61,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.37%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.19 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.31%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare83.63%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-61.11%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.129lei
I2Active circulante394.494lei
I3Stocuri1.592lei
I4Creanțe359.463lei
I5Casa și conturi la bănci33.439lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii331.686lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri64.937lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.109.881lei
I14Venituri totale1.109.931lei
I15Cheltuieli totale1.084.339lei
I16Profit brut25.592lei
I18Profit net25.592lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă2,31%
Marjă brută2,31%
Rentabilitatea capitalurilor39,41%
Rentabilitatea activelor6,45%
Grad de îndatorare83,63%
Lichiditate curentă1,19
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment62.808lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
-61,11%
Creștere anuală compusă
-61,11%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre KEREM MIRA POLIMER FOR NATURE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are KEREM MIRA POLIMER FOR NATURE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.109.881 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 25.592 lei.
KEREM MIRA POLIMER FOR NATURE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus KEREM MIRA POLIMER FOR NATURE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
Câți angajați are KEREM MIRA POLIMER FOR NATURE S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are KEREM MIRA POLIMER FOR NATURE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 331.686 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are KEREM MIRA POLIMER FOR NATURE S.R.L.?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
KEREM MIRA POLIMER FOR NATURE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are KEREM MIRA POLIMER FOR NATURE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .