ZGURA METAL S.R.L.

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

ZGURA METAL S.R.L. (CUI 50361036) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 12 iulie 2024, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 185.019 lei, profit net de 23.493 lei, datorii de 0 lei, capitaluri proprii de 46.424 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

185.019lei

Venituri totale

185.038lei

Rezultat net

23.493lei

Datorii

0lei

Capitaluri proprii

46.424lei

Capital de lucru

-6.293lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024001522035
Data înregistrării
12 iulie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, BLD. ION C. BRĂTIANU, NR.24, CAMERA NR. 5 (ÎN INCINTA PROIECT ARGEŞ SA), ET.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+181,2%
Profitul, față de anul trecut
+3,4%
Creștere anuală compusă
+181,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate100%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditatenull x

    Nu se poate calcula: lipsesc activele circulante sau datoriile.

  • Profitabilitate12.7%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare0%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință181.22%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate52.717lei
I2Active circulante-6.293lei
I3Stocuri350lei
I4Creanțe-241.722lei
I5Casa și conturi la bănci235.079lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii0lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri46.424lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă185.019lei
I14Venituri totale185.038lei
I15Cheltuieli totale161.545lei
I16Profit brut23.493lei
I18Profit net23.493lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă12,7%
Marjă brută12,7%
Rentabilitatea capitalurilor50,61%
Rentabilitatea activelor50,61%
Grad de îndatorare0%
Lichiditate curentă—
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-6.293lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
181,22%
Creștere anuală compusă
181,22%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre ZGURA METAL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ZGURA METAL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 185.019 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 23.493 lei.
ZGURA METAL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ZGURA METAL S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ZGURA METAL S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ZGURA METAL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 0 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ZGURA METAL S.R.L.?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ZGURA METAL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ZGURA METAL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .