LOPAN SERV SRL

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

LOPAN SERV SRL (CUI 4447851) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Băleşti Com. Băleşti, GORJ, înregistrată la 9 august 1993, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.715.960 lei, profit net de 283.982 lei, datorii de 1.577.175 lei, capitaluri proprii de 157.375 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

50

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitalurile proprii au scăzut sub jumătate din capitalul subscris vărsat.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.19 x
Îndatorare
90.93%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.715.960lei

Venituri totale

1.975.391lei

Rezultat net

283.982lei

Datorii

1.577.175lei

Capitaluri proprii

157.375lei

Capital de lucru

-1.281.194lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

285.993lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J18/830/1993
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1993000830186
Data înregistrării
9 august 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. GORJ, SAT BĂLEŞTI COM. BĂLEŞTI, SAT BĂLEŞTI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+89,3%
Profitul, față de anul trecut
-1,8%
Creștere anuală compusă
+10,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

50clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.07%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.19 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate16.55%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare90.93%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință89.3%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA50200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.438.569lei
I2Active circulante295.981lei
I3Stocuri7.310lei
I4Creanțe288.428lei
I5Casa și conturi la bănci243lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.577.175lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri157.375lei
I11Capital subscris vărsat462.760lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.715.960lei
I14Venituri totale1.975.391lei
I15Cheltuieli totale1.622.039lei
I16Profit brut353.352lei
I18Profit net283.982lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă16,55%
Marjă brută20,59%
Rentabilitatea capitalurilor180,45%
Rentabilitatea activelor16,37%
Grad de îndatorare90,93%
Lichiditate curentă0,19
Cifră de afaceri pe salariat285.993lei
Fond de rulment-1.281.194lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
89,3%
Creștere anuală compusă
10,52%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre LOPAN SERV SRL

Ce cifră de afaceri are LOPAN SERV SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.715.960 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 283.982 lei.
LOPAN SERV SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LOPAN SERV SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are LOPAN SERV SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LOPAN SERV SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.577.175 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LOPAN SERV SRL?
50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LOPAN SERV SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LOPAN SERV SRL?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .