PUBLIC TRANSPORT SERV S.R.L.

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

PUBLIC TRANSPORT SERV S.R.L. (CUI 48589564) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Bumbeşti-Jiu, GORJ, înregistrată la 4 august 2023, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 692.043 lei, profit net de 15.744 lei, datorii de 61.774 lei, capitaluri proprii de 44.815 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.28%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

692.043lei

Venituri totale

692.050lei

Rezultat net

15.744lei

Datorii

61.774lei

Capitaluri proprii

44.815lei

Capital de lucru

44.815lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

138.409lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000718186
Data înregistrării
4 august 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. GORJ, ORŞ. BUMBEŞTI-JIU, STR. PARÎNGULUI, NR.101

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2.250,1%
Profitul, față de anul trecut
-19,2%
Creștere anuală compusă
+2.250,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.04%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.73 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.28%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare57.96%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință2250.13%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante106.589lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe79.070lei
I5Casa și conturi la bănci27.519lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii61.774lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri44.815lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă692.043lei
I14Venituri totale692.050lei
I15Cheltuieli totale671.343lei
I16Profit brut20.707lei
I18Profit net15.744lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă2,28%
Marjă brută2,99%
Rentabilitatea capitalurilor35,13%
Rentabilitatea activelor14,77%
Grad de îndatorare57,96%
Lichiditate curentă1,73
Cifră de afaceri pe salariat138.409lei
Fond de rulment44.815lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
2.250,13%
Creștere anuală compusă
2.250,13%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre PUBLIC TRANSPORT SERV S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PUBLIC TRANSPORT SERV S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 692.043 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 15.744 lei.
PUBLIC TRANSPORT SERV S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PUBLIC TRANSPORT SERV S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
Câți angajați are PUBLIC TRANSPORT SERV S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PUBLIC TRANSPORT SERV S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 61.774 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PUBLIC TRANSPORT SERV S.R.L.?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PUBLIC TRANSPORT SERV S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PUBLIC TRANSPORT SERV S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .