CARDIO CLINIC INVEST S.R.L.

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

CARDIO CLINIC INVEST S.R.L. (CUI 41890526) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 12 noiembrie 2019, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.710.116 lei, profit net de 451.932 lei, datorii de 12.198.647 lei, capitaluri proprii de 1.773.800 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.36 x
Solvabilitate
9.67%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.710.116lei

Venituri totale

2.714.163lei

Rezultat net

451.932lei

Datorii

12.198.647lei

Capitaluri proprii

1.773.800lei

Capital de lucru

-7.798.341lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

542.023lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019002076269
Data înregistrării
12 noiembrie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. VERII, NR.47-49

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1,9%
Profitul, față de anul trecut
-25,8%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.67%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.36 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate16.68%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare66.47%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință1.87%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA562019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate13.951.645lei
I2Active circulante4.400.306lei
I3Stocuri74.656lei
I4Creanțe4.315.155lei
I5Casa și conturi la bănci10.495lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii12.198.647lei
I8Venituri în avans4.379.504lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.773.800lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.710.116lei
I14Venituri totale2.714.163lei
I15Cheltuieli totale2.173.433lei
I16Profit brut540.730lei
I18Profit net451.932lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă16,68%
Marjă brută19,95%
Rentabilitatea capitalurilor25,48%
Rentabilitatea activelor2,46%
Grad de îndatorare66,47%
Lichiditate curentă0,36
Cifră de afaceri pe salariat542.023lei
Fond de rulment-7.798.341lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
1,87%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre CARDIO CLINIC INVEST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CARDIO CLINIC INVEST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.710.116 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 451.932 lei.
CARDIO CLINIC INVEST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CARDIO CLINIC INVEST S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are CARDIO CLINIC INVEST S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CARDIO CLINIC INVEST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.198.647 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CARDIO CLINIC INVEST S.R.L.?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CARDIO CLINIC INVEST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CARDIO CLINIC INVEST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .