SWISSMED SOVATA S.R.L.

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

SWISSMED SOVATA S.R.L. (CUI 44331588) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Sovata, MUREŞ, înregistrată la 25 mai 2021, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 502.870 lei, profit net de 107.056 lei, datorii de 41.922 lei, capitaluri proprii de 209.396 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 92 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

92

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

92 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.46 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

502.870lei

Venituri totale

551.253lei

Rezultat net

107.056lei

Datorii

41.922lei

Capitaluri proprii

209.396lei

Capital de lucru

19.128lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

125.718lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000882265
Data înregistrării
25 mai 2021

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. MUREŞ, ORŞ. SOVATA, STR. GÉRA, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,7%
Profitul, față de anul trecut
+29,3%
Creștere anuală compusă
+122,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

92clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate83.32%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.46 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate21.29%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare16.68%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință7.67%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9220212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate190.268lei
I2Active circulante61.050lei
I3Stocuri20.024lei
I4Creanțe34.500lei
I5Casa și conturi la bănci6.526lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii41.922lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri209.396lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă502.870lei
I14Venituri totale551.253lei
I15Cheltuieli totale425.008lei
I16Profit brut126.245lei
I18Profit net107.056lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă21,29%
Marjă brută25,1%
Rentabilitatea capitalurilor51,13%
Rentabilitatea activelor42,6%
Grad de îndatorare16,68%
Lichiditate curentă1,46
Cifră de afaceri pe salariat125.718lei
Fond de rulment19.128lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
7,67%
Creștere anuală compusă
122,14%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre SWISSMED SOVATA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SWISSMED SOVATA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 502.870 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 107.056 lei.
SWISSMED SOVATA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SWISSMED SOVATA S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are SWISSMED SOVATA S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SWISSMED SOVATA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 41.922 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SWISSMED SOVATA S.R.L.?
92 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SWISSMED SOVATA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SWISSMED SOVATA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .