EST EUROPA RECICLARE S.R.L.

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

EST EUROPA RECICLARE S.R.L. (CUI 38727589) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Coşeri Com. Căteasca, ARGEŞ, înregistrată la 22 ianuarie 2018, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.114.108 lei, profit net de 550.073 lei, datorii de 2.094.941 lei, capitaluri proprii de 565.645 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
79.43%
Solvabilitate
21.45%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.114.108lei

Venituri totale

4.992.345lei

Rezultat net

550.073lei

Datorii

2.094.941lei

Capitaluri proprii

565.645lei

Capital de lucru

152.247lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

639.264lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000146039
Data înregistrării
22 ianuarie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. ARGEŞ, SAT COŞERI COM. CĂTEASCA, , NR.144, HALA C22

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+197,2%
Profitul, față de anul trecut
+500,7%
Creștere anuală compusă
+53,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.45%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.76%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare79.43%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință197.16%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7820182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate390.157lei
I2Active circulante2.247.188lei
I3Stocuri818.077lei
I4Creanțe960.737lei
I5Casa și conturi la bănci468.374lei
I6Cheltuieli în avans23.241lei

Pasiv

I7Datorii2.094.941lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri565.645lei
I11Capital subscris vărsat270lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.114.108lei
I14Venituri totale4.992.345lei
I15Cheltuieli totale4.340.958lei
I16Profit brut651.387lei
I18Profit net550.073lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă10,76%
Marjă brută12,74%
Rentabilitatea capitalurilor97,25%
Rentabilitatea activelor20,86%
Grad de îndatorare79,43%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat639.264lei
Fond de rulment152.247lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
197,16%
Creștere anuală compusă
53,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre EST EUROPA RECICLARE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EST EUROPA RECICLARE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.114.108 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 550.073 lei.
EST EUROPA RECICLARE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EST EUROPA RECICLARE S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are EST EUROPA RECICLARE S.R.L.?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EST EUROPA RECICLARE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.094.941 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EST EUROPA RECICLARE S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EST EUROPA RECICLARE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EST EUROPA RECICLARE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .