TOMIS IT STUDIO SRL

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

TOMIS IT STUDIO SRL (CUI 37729697) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Borşa, MARAMUREŞ, înregistrată la 9 iunie 2017, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 9 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2017 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.079.139 lei, profit net de 3.951 lei, datorii de 1.703.712 lei, capitaluri proprii de 40.535 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 38 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

38

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

38 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.31 x
Îndatorare
97.33%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.079.139lei

Venituri totale

2.153.650lei

Rezultat net

3.951lei

Datorii

1.703.712lei

Capitaluri proprii

40.535lei

Capital de lucru

-1.174.294lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

138.609lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/1009/2017
Data înregistrării
9 iunie 2017

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. BORŞA, STR. RELEULUI, NR.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2017–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+44,8%
Profitul, față de anul trecut
+100,8%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

38clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.32%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.31 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.19%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare97.33%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință44.79%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2017–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA38201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

9 exerciții depuse, 2017–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.220.955lei
I2Active circulante529.418lei
I3Stocuri311.717lei
I4Creanțe144.276lei
I5Casa și conturi la bănci73.425lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.703.712lei
I8Venituri în avans6.126lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri40.535lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.079.139lei
I14Venituri totale2.153.650lei
I15Cheltuieli totale2.148.957lei
I16Profit brut4.693lei
I18Profit net3.951lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă0,19%
Marjă brută0,23%
Rentabilitatea capitalurilor9,75%
Rentabilitatea activelor0,23%
Grad de îndatorare97,33%
Lichiditate curentă0,31
Cifră de afaceri pe salariat138.609lei
Fond de rulment-1.174.294lei

Cifra de afaceri în timp

20172025
Creștere în ultimul an
44,79%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre TOMIS IT STUDIO SRL

Ce cifră de afaceri are TOMIS IT STUDIO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.079.139 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.951 lei.
TOMIS IT STUDIO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TOMIS IT STUDIO SRL?
9 bilanțuri, din 2017 până în 2025.
Câți angajați are TOMIS IT STUDIO SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TOMIS IT STUDIO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.703.712 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TOMIS IT STUDIO SRL?
38 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TOMIS IT STUDIO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TOMIS IT STUDIO SRL?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .