FOREST LEMN SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

FOREST LEMN SRL (CUI 36700218) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Costi Com. Vânători, GALAŢI, înregistrată la 2 noiembrie 2016, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.268.459 lei, profit net de 594.232 lei, datorii de 930.448 lei, capitaluri proprii de 595.345 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
60.98%
Lichiditate
1.2 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.268.459lei

Venituri totale

1.284.438lei

Rezultat net

594.232lei

Datorii

930.448lei

Capitaluri proprii

595.345lei

Capital de lucru

185.285lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

634.230lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016001553175
Data înregistrării
2 noiembrie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. GALAŢI, SAT COSTI COM. VÂNĂTORI, ALEEA SOARELUI 3, NR.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+107,5%
Profitul, față de anul trecut
+212,9%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.02%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate46.85%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare60.98%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință107.54%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA832016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate410.060lei
I2Active circulante1.115.733lei
I3Stocuri191.769lei
I4Creanțe-140.193lei
I5Casa și conturi la bănci1.064.157lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii930.448lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri595.345lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.268.459lei
I14Venituri totale1.284.438lei
I15Cheltuieli totale636.713lei
I16Profit brut647.725lei
I18Profit net594.232lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă46,85%
Marjă brută51,06%
Rentabilitatea capitalurilor99,81%
Rentabilitatea activelor38,95%
Grad de îndatorare60,98%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat634.230lei
Fond de rulment185.285lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
107,54%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre FOREST LEMN SRL

Ce cifră de afaceri are FOREST LEMN SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.268.459 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 594.232 lei.
FOREST LEMN SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FOREST LEMN SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are FOREST LEMN SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FOREST LEMN SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 930.448 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FOREST LEMN SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FOREST LEMN SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FOREST LEMN SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .