SOLARELU SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

SOLARELU SRL (CUI 36241158) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Lungeşti Com. Bălăbăneşti, GALAŢI, înregistrată la 24 iunie 2016, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 10 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2016 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.664.168 lei, profit net de 104.204 lei, datorii de 1.884.385 lei, capitaluri proprii de 269.663 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
87.48%
Lichiditate
0.62 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.664.168lei

Venituri totale

1.957.711lei

Rezultat net

104.204lei

Datorii

1.884.385lei

Capitaluri proprii

269.663lei

Capital de lucru

-707.632lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

416.042lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J17/982/2016
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2016000982170
Data înregistrării
24 iunie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. GALAŢI, SAT LUNGEŞTI COM. BĂLĂBĂNEŞTI, STR DOCĂNESEI, NR.3, CAMERA 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2016–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-15,4%
Profitul, față de anul trecut
+6,4%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.52%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.62 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate6.26%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare87.48%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-15.41%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2016–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA592016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

10 exerciții depuse, 2016–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate977.295lei
I2Active circulante1.176.753lei
I3Stocuri1.148.696lei
I4Creanțe270.826lei
I5Casa și conturi la bănci-242.769lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.884.385lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri269.663lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.664.168lei
I14Venituri totale1.957.711lei
I15Cheltuieli totale1.835.038lei
I16Profit brut122.673lei
I18Profit net104.204lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă6,26%
Marjă brută7,37%
Rentabilitatea capitalurilor38,64%
Rentabilitatea activelor4,84%
Grad de îndatorare87,48%
Lichiditate curentă0,62
Cifră de afaceri pe salariat416.042lei
Fond de rulment-707.632lei

Cifra de afaceri în timp

20162025
Creștere în ultimul an
-15,41%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre SOLARELU SRL

Ce cifră de afaceri are SOLARELU SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.664.168 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 104.204 lei.
SOLARELU SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SOLARELU SRL?
10 bilanțuri, din 2016 până în 2025.
Câți angajați are SOLARELU SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SOLARELU SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.884.385 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SOLARELU SRL?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SOLARELU SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SOLARELU SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .