METALCONF COLECT RECYCLING SRL

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

METALCONF COLECT RECYCLING SRL (CUI 30540355) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 10 august 2012, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 13 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.007.083 lei, profit net de 342.399 lei, datorii de 3.138.606 lei, capitaluri proprii de 1.588.380 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.98 x
Îndatorare
66.4%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.007.083lei

Venituri totale

7.300.412lei

Rezultat net

342.399lei

Datorii

3.138.606lei

Capitaluri proprii

1.588.380lei

Capital de lucru

-55.032lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

467.139lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2012001114039
Data înregistrării
10 august 2012

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. DEPOZITELOR, NR.55, CLĂDIREA BIROURI. BIROU 1, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+21,1%
Profitul, față de anul trecut
-57,9%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.6%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.98 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.89%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare66.4%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință21.14%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA702012201320152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

13 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.643.412lei
I2Active circulante3.083.574lei
I3Stocuri270.240lei
I4Creanțe3.016.237lei
I5Casa și conturi la bănci-209.903lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.138.606lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.588.380lei
I11Capital subscris vărsat510lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.007.083lei
I14Venituri totale7.300.412lei
I15Cheltuieli totale6.861.217lei
I16Profit brut439.195lei
I18Profit net342.399lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă4,89%
Marjă brută6,27%
Rentabilitatea capitalurilor21,56%
Rentabilitatea activelor7,24%
Grad de îndatorare66,4%
Lichiditate curentă0,98
Cifră de afaceri pe salariat467.139lei
Fond de rulment-55.032lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
21,14%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre METALCONF COLECT RECYCLING SRL

Ce cifră de afaceri are METALCONF COLECT RECYCLING SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.007.083 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 342.399 lei.
METALCONF COLECT RECYCLING SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus METALCONF COLECT RECYCLING SRL?
13 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are METALCONF COLECT RECYCLING SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are METALCONF COLECT RECYCLING SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.138.606 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are METALCONF COLECT RECYCLING SRL?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
METALCONF COLECT RECYCLING SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are METALCONF COLECT RECYCLING SRL?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .