IBERTRUCK SRL

Activă

4730 Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate

IBERTRUCK SRL (CUI 27223993) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 29 iulie 2010, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate” (CAEN 4730).

A depus 16 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2010 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 43.778.019 lei, profit net de 1.648.960 lei, datorii de 1.072.931 lei, capitaluri proprii de 15.180.262 lei, 25 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.77%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

43.778.019lei

Venituri totale

44.034.161lei

Rezultat net

1.648.960lei

Datorii

1.072.931lei

Capitaluri proprii

15.180.262lei

Capital de lucru

6.119.711lei

Salariați

25

Cifră de afaceri pe salariat

1.751.121lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010001201124
Data înregistrării
29 iulie 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
4730 — Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, NR.15/2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2010–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10%
Profitul, față de anul trecut
+51%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate92.34%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate6.7 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.77%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare6.53%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință10.03%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2010–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA912010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

16 exerciții depuse, 2010–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.247.583lei
I2Active circulante7.192.642lei
I3Stocuri1.645.485lei
I4Creanțe985.830lei
I5Casa și conturi la bănci4.561.327lei
I6Cheltuieli în avans14.569lei

Pasiv

I7Datorii1.072.931lei
I8Venituri în avans201.601lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri15.180.262lei
I11Capital subscris vărsat10.549.900lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă43.778.019lei
I14Venituri totale44.034.161lei
I15Cheltuieli totale42.128.080lei
I16Profit brut1.906.081lei
I18Profit net1.648.960lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați25

Indicatori · 2025

Marjă netă3,77%
Marjă brută4,35%
Rentabilitatea capitalurilor10,86%
Rentabilitatea activelor10,03%
Grad de îndatorare6,53%
Lichiditate curentă6,70
Cifră de afaceri pe salariat1,75 mil.lei
Fond de rulment6.119.711lei

Cifra de afaceri în timp

20102025
Creștere în ultimul an
10,03%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre IBERTRUCK SRL

Ce cifră de afaceri are IBERTRUCK SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 43.778.019 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.648.960 lei.
IBERTRUCK SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IBERTRUCK SRL?
16 bilanțuri, din 2010 până în 2025.
Câți angajați are IBERTRUCK SRL?
25 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IBERTRUCK SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.072.931 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IBERTRUCK SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IBERTRUCK SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IBERTRUCK SRL?
Activitatea principală este CAEN 4730 — Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .