NEW CHAMPIONS LINE SRL

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

NEW CHAMPIONS LINE SRL (CUI 26861306) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Angheleşti Com. Bucşani, GIURGIU, înregistrată la 3 mai 2010, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 14 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2012 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 32.091.470 lei, profit net de 2.032.003 lei, datorii de 15.685.667 lei, capitaluri proprii de 4.220.898 lei, 112 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 61 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

61

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

61 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.42 x
Îndatorare
78.8%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

32.091.470lei

Venituri totale

32.423.732lei

Rezultat net

2.032.003lei

Datorii

15.685.667lei

Capitaluri proprii

4.220.898lei

Capital de lucru

-9.020.932lei

Salariați

112

Cifră de afaceri pe salariat

286.531lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010000208524
Data înregistrării
3 mai 2010

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. GIURGIU, SAT ANGHELEŞTI COM. BUCŞANI, STR. CIOCÂRLIEI, NR.68, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2012–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,8%
Profitul, față de anul trecut
-8%
Creștere anuală compusă
+42,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

61clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.2%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.42 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate6.33%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare78.8%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință11.83%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2012–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

14 exerciții depuse, 2012–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate13.241.830lei
I2Active circulante6.664.735lei
I3Stocuri501.282lei
I4Creanțe6.034.276lei
I5Casa și conturi la bănci129.177lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii15.685.667lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.220.898lei
I11Capital subscris vărsat45.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă32.091.470lei
I14Venituri totale32.423.732lei
I15Cheltuieli totale30.099.162lei
I16Profit brut2.324.570lei
I18Profit net2.032.003lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați112

Indicatori · 2025

Marjă netă6,33%
Marjă brută7,24%
Rentabilitatea capitalurilor48,14%
Rentabilitatea activelor10,21%
Grad de îndatorare78,8%
Lichiditate curentă0,42
Cifră de afaceri pe salariat286.531lei
Fond de rulment-9.020.932lei

Cifra de afaceri în timp

20122025
Creștere în ultimul an
11,83%
Creștere anuală compusă
42,11%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre NEW CHAMPIONS LINE SRL

Ce cifră de afaceri are NEW CHAMPIONS LINE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 32.091.470 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.032.003 lei.
NEW CHAMPIONS LINE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NEW CHAMPIONS LINE SRL?
14 bilanțuri, din 2012 până în 2025.
Câți angajați are NEW CHAMPIONS LINE SRL?
112 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NEW CHAMPIONS LINE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 15.685.667 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NEW CHAMPIONS LINE SRL?
61 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NEW CHAMPIONS LINE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NEW CHAMPIONS LINE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .