ALIRAZ MARALEX TRANS S.R.L.

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

ALIRAZ MARALEX TRANS S.R.L. (CUI 45862448) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bâcu Com. Joiţa, GIURGIU, înregistrată la 28 martie 2022, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 4 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2022 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 808.024 lei, profit net de 401.159 lei, datorii de 266.936 lei, capitaluri proprii de 101.701 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.91 x
Îndatorare
72.41%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

808.024lei

Venituri totale

808.036lei

Rezultat net

401.159lei

Datorii

266.936lei

Capitaluri proprii

101.701lei

Capital de lucru

-23.995lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

269.341lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2022000307527
Data înregistrării
28 martie 2022

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. GIURGIU, SAT BÂCU COM. JOIŢA, STR. BISERICII, NR.19

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2022–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+25,6%
Profitul, față de anul trecut
+22,4%
Creștere anuală compusă
+124,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.59%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.91 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate49.65%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare72.41%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință25.64%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2022–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA722022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

4 exerciții depuse, 2022–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate125.696lei
I2Active circulante242.941lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe185.651lei
I5Casa și conturi la bănci57.290lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii266.936lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri101.701lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă808.024lei
I14Venituri totale808.036lei
I15Cheltuieli totale386.930lei
I16Profit brut421.106lei
I18Profit net401.159lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă49,65%
Marjă brută52,12%
Rentabilitatea capitalurilor394,45%
Rentabilitatea activelor108,82%
Grad de îndatorare72,41%
Lichiditate curentă0,91
Cifră de afaceri pe salariat269.341lei
Fond de rulment-23.995lei

Cifra de afaceri în timp

20222025
Creștere în ultimul an
25,64%
Creștere anuală compusă
124,3%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre ALIRAZ MARALEX TRANS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ALIRAZ MARALEX TRANS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 808.024 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 401.159 lei.
ALIRAZ MARALEX TRANS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ALIRAZ MARALEX TRANS S.R.L.?
4 bilanțuri, din 2022 până în 2025.
Câți angajați are ALIRAZ MARALEX TRANS S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ALIRAZ MARALEX TRANS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 266.936 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ALIRAZ MARALEX TRANS S.R.L.?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ALIRAZ MARALEX TRANS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ALIRAZ MARALEX TRANS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .