IMPULS CONSTRUCT SRL

Activă

6110 Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu

IMPULS CONSTRUCT SRL (CUI 23225983) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Fierbinţii de Sus Orş. Fierbinţi-Târg, IALOMIŢA, înregistrată la 8 februarie 2008, cu activitatea principală „activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu” (CAEN 6110).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.283.446 lei, profit net de 695.670 lei, datorii de 1.632.827 lei, capitaluri proprii de 696.870 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-0.05%
Îndatorare
68.4%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.283.446lei

Venituri totale

2.366.107lei

Rezultat net

695.670lei

Datorii

1.632.827lei

Capitaluri proprii

696.870lei

Capital de lucru

420.553lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

253.716lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J21/87/2008
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2008000087212
Data înregistrării
8 februarie 2008

Activitate și sediu

Activitate principală
6110 — Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, SAT FIERBINŢII DE SUS ORŞ. FIERBINŢI-TÂRG, CAL. URZICENI, NR.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-0,1%
Profitul, față de anul trecut
-31,9%
Creștere anuală compusă
+12,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate29.19%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate30.47%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare68.4%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-0.05%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA72200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate333.742lei
I2Active circulante2.053.380lei
I3Stocuri62.264lei
I4Creanțe403.708lei
I5Casa și conturi la bănci354.669lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.632.827lei
I8Venituri în avans57.425lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri696.870lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.283.446lei
I14Venituri totale2.366.107lei
I15Cheltuieli totale1.535.045lei
I16Profit brut831.062lei
I18Profit net695.670lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă30,47%
Marjă brută36,4%
Rentabilitatea capitalurilor99,83%
Rentabilitatea activelor29,14%
Grad de îndatorare68,4%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat253.716lei
Fond de rulment420.553lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-0,05%
Creștere anuală compusă
12,84%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre IMPULS CONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are IMPULS CONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.283.446 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 695.670 lei.
IMPULS CONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IMPULS CONSTRUCT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are IMPULS CONSTRUCT SRL?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IMPULS CONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.632.827 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IMPULS CONSTRUCT SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IMPULS CONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IMPULS CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 6110 — Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .