YULYUS TRAVEL SRL

Activă

4932 Transporturi cu taxiuri

YULYUS TRAVEL SRL (CUI 22139256) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Livezile Com. Livezile, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 19 iulie 2007, cu activitatea principală „transporturi cu taxiuri” (CAEN 4932).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.025.543 lei, profit net de 672.738 lei, datorii de 2.492.539 lei, capitaluri proprii de 5.390.347 lei, 38 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.48%
Lichiditate
1.45 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.025.543lei

Venituri totale

15.451.714lei

Rezultat net

672.738lei

Datorii

2.492.539lei

Capitaluri proprii

5.390.347lei

Capital de lucru

1.110.769lei

Salariați

38

Cifră de afaceri pe salariat

395.409lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2007000686069
Data înregistrării
19 iulie 2007

Activitate și sediu

Activitate principală
4932 — Transporturi cu taxiuri
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT LIVEZILE COM. LIVEZILE, , NR.309K

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,9%
Profitul, față de anul trecut
-34,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate68.64%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.45 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.48%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare31.74%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință4.9%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA85200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.250.279lei
I2Active circulante3.603.308lei
I3Stocuri627.407lei
I4Creanțe2.124.763lei
I5Casa și conturi la bănci851.138lei
I6Cheltuieli în avans39.147lei

Pasiv

I7Datorii2.492.539lei
I8Venituri în avans9.848lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.390.347lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.025.543lei
I14Venituri totale15.451.714lei
I15Cheltuieli totale14.636.230lei
I16Profit brut815.484lei
I18Profit net672.738lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați38

Indicatori · 2025

Marjă netă4,48%
Marjă brută5,43%
Rentabilitatea capitalurilor12,48%
Rentabilitatea activelor8,57%
Grad de îndatorare31,74%
Lichiditate curentă1,45
Cifră de afaceri pe salariat395.409lei
Fond de rulment1.110.769lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
4,9%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre YULYUS TRAVEL SRL

Ce cifră de afaceri are YULYUS TRAVEL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.025.543 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 672.738 lei.
YULYUS TRAVEL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus YULYUS TRAVEL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are YULYUS TRAVEL SRL?
38 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are YULYUS TRAVEL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.492.539 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are YULYUS TRAVEL SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
YULYUS TRAVEL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are YULYUS TRAVEL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4932 — Transporturi cu taxiuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .