PREJA TAXI S.R.L.

Activă

4932 Transporturi cu taxiuri

PREJA TAXI S.R.L. (CUI 50648905) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Unirea Mun. Bistriţa, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 4 octombrie 2024, cu activitatea principală „transporturi cu taxiuri” (CAEN 4932).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 47.400 lei, profit net de 16.799 lei, datorii de 63.036 lei, capitaluri proprii de 16.386 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 62 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

62

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

62 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.14 x
Îndatorare
79.37%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

47.400lei

Venituri totale

47.400lei

Rezultat net

16.799lei

Datorii

63.036lei

Capitaluri proprii

16.386lei

Capital de lucru

-54.114lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024028191003
Data înregistrării
4 octombrie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4932 — Transporturi cu taxiuri
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, LOC. UNIREA MUN. BISTRIŢA, STR. BISTRIŢEI, NR.42B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+932,2%
Profitul, față de anul trecut
+2.840,5%
Creștere anuală compusă
+932,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

62clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.63%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.14 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate35.44%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare79.37%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință932.23%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6220242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate70.500lei
I2Active circulante8.922lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci8.922lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii63.036lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri16.386lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă47.400lei
I14Venituri totale47.400lei
I15Cheltuieli totale27.477lei
I16Profit brut19.923lei
I18Profit net16.799lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă35,44%
Marjă brută42,03%
Rentabilitatea capitalurilor102,52%
Rentabilitatea activelor21,15%
Grad de îndatorare79,37%
Lichiditate curentă0,14
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-54.114lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
932,23%
Creștere anuală compusă
932,23%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre PREJA TAXI S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PREJA TAXI S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 47.400 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 16.799 lei.
PREJA TAXI S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PREJA TAXI S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PREJA TAXI S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PREJA TAXI S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 63.036 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PREJA TAXI S.R.L.?
62 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PREJA TAXI S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PREJA TAXI S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4932 — Transporturi cu taxiuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .