ALPCONSTRUCT SRL

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

ALPCONSTRUCT SRL (CUI 18715393) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Malu Alb Com. Bujoreni, VÂLCEA, înregistrată la 30 mai 2006, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.861.841 lei, profit net de 1.964.162 lei, datorii de 1.627.498 lei, capitaluri proprii de 3.416.770 lei, 23 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.861.841lei

Venituri totale

6.589.934lei

Rezultat net

1.964.162lei

Datorii

1.627.498lei

Capitaluri proprii

3.416.770lei

Capital de lucru

1.484.412lei

Salariați

23

Cifră de afaceri pe salariat

298.341lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2006000437387
Data înregistrării
30 mai 2006

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. VÂLCEA, SAT MALU ALB COM. BUJORENI, MALU ALB, NR.38 BIS

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+255,8%
Profitul, față de anul trecut
+5.583,5%
Creștere anuală compusă
+18,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate67.74%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.91 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate28.62%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare32.26%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință255.76%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA100200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.932.358lei
I2Active circulante3.111.910lei
I3Stocuri2.267lei
I4Creanțe2.493.169lei
I5Casa și conturi la bănci616.474lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.627.498lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.416.770lei
I11Capital subscris vărsat800lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.861.841lei
I14Venituri totale6.589.934lei
I15Cheltuieli totale4.236.713lei
I16Profit brut2.353.221lei
I18Profit net1.964.162lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați23

Indicatori · 2025

Marjă netă28,62%
Marjă brută34,29%
Rentabilitatea capitalurilor57,49%
Rentabilitatea activelor38,94%
Grad de îndatorare32,26%
Lichiditate curentă1,91
Cifră de afaceri pe salariat298.341lei
Fond de rulment1.484.412lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
255,76%
Creștere anuală compusă
18,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre ALPCONSTRUCT SRL

Ce cifră de afaceri are ALPCONSTRUCT SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.861.841 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.964.162 lei.
ALPCONSTRUCT SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ALPCONSTRUCT SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ALPCONSTRUCT SRL?
23 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ALPCONSTRUCT SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.627.498 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ALPCONSTRUCT SRL?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ALPCONSTRUCT SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ALPCONSTRUCT SRL?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .