REDCAR SRL

Activă

3831 Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

REDCAR SRL (CUI 17848626) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Dej, CLUJ, înregistrată la 8 august 2005, cu activitatea principală „demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor” (CAEN 3831).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 617.359 lei, profit net de 237.431 lei, datorii de 417.351 lei, capitaluri proprii de 535.354 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 85 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

85

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

85 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-17.31%
Lichiditate
1.35 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

617.359lei

Venituri totale

617.411lei

Rezultat net

237.431lei

Datorii

417.351lei

Capitaluri proprii

535.354lei

Capital de lucru

145.295lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

308.680lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/758/2006
Data înregistrării
8 august 2005

Activitate și sediu

Activitate principală
3831 — Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. DEJ, STR. VICTOR MOTOGNA, NR.18

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-17,3%
Profitul, față de anul trecut
-43%
Creștere anuală compusă
+13,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

85clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate56.19%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate38.46%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare43.81%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-17.31%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA85200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate390.059lei
I2Active circulante562.646lei
I3Stocuri392.396lei
I4Creanțe113.634lei
I5Casa și conturi la bănci56.616lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii417.351lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri535.354lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă617.359lei
I14Venituri totale617.411lei
I15Cheltuieli totale367.166lei
I16Profit brut250.245lei
I18Profit net237.431lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă38,46%
Marjă brută40,53%
Rentabilitatea capitalurilor44,35%
Rentabilitatea activelor24,92%
Grad de îndatorare43,81%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat308.680lei
Fond de rulment145.295lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-17,31%
Creștere anuală compusă
13,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre REDCAR SRL

Ce cifră de afaceri are REDCAR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 617.359 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 237.431 lei.
REDCAR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus REDCAR SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are REDCAR SRL?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are REDCAR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 417.351 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are REDCAR SRL?
85 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
REDCAR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are REDCAR SRL?
Activitatea principală este CAEN 3831 — Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .