COASA DEZ S.R.L.

Activă

3831 Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

COASA DEZ S.R.L. (CUI 43008946) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Căşeiu Com. Căşeiu, CLUJ, înregistrată la 4 septembrie 2020, cu activitatea principală „demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor” (CAEN 3831).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 237.219 lei, profit net de 37.435 lei, datorii de 10.312 lei, capitaluri proprii de 96.904 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 96 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

96

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

96 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

237.219lei

Venituri totale

343.652lei

Rezultat net

37.435lei

Datorii

10.312lei

Capitaluri proprii

96.904lei

Capital de lucru

96.656lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

118.610lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/2738/2020
Data înregistrării
4 septembrie 2020

Activitate și sediu

Activitate principală
3831 — Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT CĂŞEIU COM. CĂŞEIU, CĂŞEIU, NR.133H

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+83,5%
Profitul, față de anul trecut
+1.507,3%
Creștere anuală compusă
+56,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

96clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate90.59%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate10.37 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate15.78%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare9.64%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință83.47%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9620212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante106.968lei
I3Stocuri90.873lei
I4Creanțe10.604lei
I5Casa și conturi la bănci5.491lei
I6Cheltuieli în avans248lei

Pasiv

I7Datorii10.312lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri96.904lei
I11Capital subscris vărsat210lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă237.219lei
I14Venituri totale343.652lei
I15Cheltuieli totale303.963lei
I16Profit brut39.689lei
I18Profit net37.435lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă15,78%
Marjă brută16,73%
Rentabilitatea capitalurilor38,63%
Rentabilitatea activelor35%
Grad de îndatorare9,64%
Lichiditate curentă10,37
Cifră de afaceri pe salariat118.610lei
Fond de rulment96.656lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
83,47%
Creștere anuală compusă
56,1%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre COASA DEZ S.R.L.

Ce cifră de afaceri are COASA DEZ S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 237.219 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 37.435 lei.
COASA DEZ S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COASA DEZ S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are COASA DEZ S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COASA DEZ S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 10.312 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COASA DEZ S.R.L.?
96 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COASA DEZ S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COASA DEZ S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3831 — Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .