POMICULTURA IND SRL

Activă

0124 Cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase

POMICULTURA IND SRL (CUI 17003702) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Probota Com. Probota, IAŞI, înregistrată la 3 decembrie 2004, cu activitatea principală „cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase” (CAEN 0124).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 788.543 lei, profit net de 17.532 lei, datorii de 1.770.751 lei, capitaluri proprii de 3.131.789 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.89 x
Profitabilitate
2.22%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

788.543lei

Venituri totale

1.008.652lei

Rezultat net

17.532lei

Datorii

1.770.751lei

Capitaluri proprii

3.131.789lei

Capital de lucru

-193.621lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

131.424lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004002671220
Data înregistrării
3 decembrie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
0124 — Cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT PROBOTA COM. PROBOTA, , EXTRAVILAN. TARLA 126. NUMĂR CADASTRAL 61393

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,2%
Profitul, față de anul trecut
-5,3%
Creștere anuală compusă
+32,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate62.41%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.89 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.22%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare35.29%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință16.15%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA79200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.441.037lei
I2Active circulante1.577.130lei
I3Stocuri1.434.152lei
I4Creanțe26.982lei
I5Casa și conturi la bănci115.996lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.770.751lei
I8Venituri în avans115.627lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.131.789lei
I11Capital subscris vărsat246.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă788.543lei
I14Venituri totale1.008.652lei
I15Cheltuieli totale966.914lei
I16Profit brut41.738lei
I18Profit net17.532lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă2,22%
Marjă brută5,29%
Rentabilitatea capitalurilor0,56%
Rentabilitatea activelor0,35%
Grad de îndatorare35,29%
Lichiditate curentă0,89
Cifră de afaceri pe salariat131.424lei
Fond de rulment-193.621lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
16,15%
Creștere anuală compusă
32,69%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre POMICULTURA IND SRL

Ce cifră de afaceri are POMICULTURA IND SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 788.543 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 17.532 lei.
POMICULTURA IND SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus POMICULTURA IND SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are POMICULTURA IND SRL?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are POMICULTURA IND SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.770.751 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are POMICULTURA IND SRL?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
POMICULTURA IND SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are POMICULTURA IND SRL?
Activitatea principală este CAEN 0124 — Cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .