VIN-FRUCT BALINT S.R.L.

Activă

0124 Cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase

VIN-FRUCT BALINT S.R.L. (CUI 49886784) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Răducăneni Com. Răducăneni, IAŞI, înregistrată la 4 aprilie 2024, cu activitatea principală „cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase” (CAEN 0124).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 284.211 lei, profit net de 109.026 lei, datorii de 12.402 lei, capitaluri proprii de 126.767 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

284.211lei

Venituri totale

284.422lei

Rezultat net

109.026lei

Datorii

12.402lei

Capitaluri proprii

126.767lei

Capital de lucru

109.514lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

94.737lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024001270226
Data înregistrării
4 aprilie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0124 — Cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase
Sediu social
JUD. IAŞI, SAT RĂDUCĂNENI COM. RĂDUCĂNENI, STR RADUCANU ROSETTI, NR.139

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+451,5%
Profitul, față de anul trecut
+521,6%
Creștere anuală compusă
+451,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate91.09%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate9.83 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate38.36%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare8.91%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință451.49%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate17.253lei
I2Active circulante121.916lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe3.113lei
I5Casa și conturi la bănci118.803lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii12.402lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri126.767lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă284.211lei
I14Venituri totale284.422lei
I15Cheltuieli totale173.229lei
I16Profit brut111.193lei
I18Profit net109.026lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă38,36%
Marjă brută39,12%
Rentabilitatea capitalurilor86,01%
Rentabilitatea activelor78,34%
Grad de îndatorare8,91%
Lichiditate curentă9,83
Cifră de afaceri pe salariat94.737lei
Fond de rulment109.514lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
451,49%
Creștere anuală compusă
451,49%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre VIN-FRUCT BALINT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VIN-FRUCT BALINT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 284.211 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 109.026 lei.
VIN-FRUCT BALINT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VIN-FRUCT BALINT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are VIN-FRUCT BALINT S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VIN-FRUCT BALINT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.402 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VIN-FRUCT BALINT S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VIN-FRUCT BALINT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VIN-FRUCT BALINT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0124 — Cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .