RENTUTIL SRL

Activă

4399 Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

RENTUTIL SRL (CUI 16995360) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 30 noiembrie 2004, cu activitatea principală „alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.” (CAEN 4399).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.582.309 lei, profit net de 12.222 lei, datorii de 839.833 lei, capitaluri proprii de 1.207.275 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-26.8%
Profitabilitate
0.47%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.582.309lei

Venituri totale

2.663.544lei

Rezultat net

12.222lei

Datorii

839.833lei

Capitaluri proprii

1.207.275lei

Capital de lucru

213.100lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

234.755lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004001137383
Data înregistrării
30 noiembrie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. CALEA LUI TRAIAN, NR.284A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-26,8%
Profitul, față de anul trecut
+42,8%
Creștere anuală compusă
+4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate55.83%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.47%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare38.84%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-26.8%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA72200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.109.421lei
I2Active circulante1.052.933lei
I3Stocuri57.486lei
I4Creanțe611.964lei
I5Casa și conturi la bănci383.483lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii839.833lei
I8Venituri în avans115.246lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.207.275lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.582.309lei
I14Venituri totale2.663.544lei
I15Cheltuieli totale2.641.974lei
I16Profit brut21.570lei
I18Profit net12.222lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă0,47%
Marjă brută0,84%
Rentabilitatea capitalurilor1,01%
Rentabilitatea activelor0,57%
Grad de îndatorare38,84%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat234.755lei
Fond de rulment213.100lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-26,8%
Creștere anuală compusă
3,98%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre RENTUTIL SRL

Ce cifră de afaceri are RENTUTIL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.582.309 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 12.222 lei.
RENTUTIL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RENTUTIL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RENTUTIL SRL?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RENTUTIL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 839.833 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RENTUTIL SRL?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RENTUTIL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RENTUTIL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4399 — Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .