COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

Activă

8413 Reglementarea şi eficientizarea activităţilor economice

COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. (CUI 16054368) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 15 ianuarie 2004, cu activitatea principală „reglementarea şi eficientizarea activităţilor economice” (CAEN 8413).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.249.022.382 lei, profit net de 124.960.655 lei, datorii de 60.543.919.400 lei, capitaluri proprii de 2.265.706.182 lei, 6.782 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
2.27%
Lichiditate
0.66 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.249.022.382lei

Venituri totale

19.466.587.282lei

Rezultat net

124.960.655lei

Datorii

60.543.919.400lei

Capitaluri proprii

2.265.706.182lei

Capital de lucru

-20.464.863.552lei

Salariați

6.782

Cifră de afaceri pe salariat

331.616lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2004000552406
Data înregistrării
15 ianuarie 2004

Activitate și sediu

Activitate principală
8413 — Reglementarea şi eficientizarea activităţilor economice
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, B-DUL DINICU GOLESCU, NR.38

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,4%
Profitul, față de anul trecut
+235,8%
Creștere anuală compusă
+7,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.27%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.66 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.56%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare60.55%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință11.38%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA59200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate59.910.905.592lei
I2Active circulante40.079.055.848lei
I3Stocuri34.113.844.976lei
I4Creanțe4.263.403.487lei
I5Casa și conturi la bănci820.848.731lei
I6Cheltuieli în avans2.601.147lei

Pasiv

I7Datorii60.543.919.400lei
I8Venituri în avans35.269.621.144lei
I9Provizioane1.913.315.861lei
I10Capitaluri2.265.706.182lei
I11Capital subscris vărsat33.063.512lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.249.022.382lei
I14Venituri totale19.466.587.282lei
I15Cheltuieli totale19.298.757.367lei
I16Profit brut167.829.915lei
I18Profit net124.960.655lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6.782

Indicatori · 2025

Marjă netă5,56%
Marjă brută7,46%
Rentabilitatea capitalurilor5,52%
Rentabilitatea activelor0,12%
Grad de îndatorare60,55%
Lichiditate curentă0,66
Cifră de afaceri pe salariat331.616lei
Fond de rulment-20.464.863.552lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
11,38%
Creștere anuală compusă
7,27%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8413 Reglementarea și eficientizarea activităților economice

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

Ce cifră de afaceri are COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.249.022.382 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 124.960.655 lei.
COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.?
6.782 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 60.543.919.400 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COMPANIA NAŢIONALĂ DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.?
Activitatea principală este CAEN 8413 — Reglementarea şi eficientizarea activităţilor economice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .