COMPANIA NAŢIONALĂ DE INVESTIŢII RUTIERE S.A.

Activă

8413 Reglementarea şi eficientizarea activităţilor economice

COMPANIA NAŢIONALĂ DE INVESTIŢII RUTIERE S.A. (CUI 36727850) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 10 noiembrie 2016, cu activitatea principală „reglementarea şi eficientizarea activităţilor economice” (CAEN 8413).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2021 și 2022. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 45.416.617 lei, profit net de 25.229.113 lei, datorii de 101.301.241 lei, capitaluri proprii de 77.408.225 lei, 69 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
18.04%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

45.416.617lei

Venituri totale

48.576.183lei

Rezultat net

25.229.113lei

Datorii

101.301.241lei

Capitaluri proprii

77.408.225lei

Capital de lucru

73.775.021lei

Salariați

69

Cifră de afaceri pe salariat

658.212lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2016014842406
Data înregistrării
10 noiembrie 2016

Activitate și sediu

Activitate principală
8413 — Reglementarea şi eficientizarea activităţilor economice
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD DINICU GOLESCU, NR.38

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

2 bilanțuri nu apar depuse Nu găsim depuse situațiile financiare pe 2021 și 2022. Termenul legal pentru 2022 a fost 30 mai 2023, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 1.257 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 3.000 la 9.000 lei pentru toți cei 2 ani, fiecare exercițiu nedepus fiind o contravenție separată — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+95%
Profitul, față de anul trecut
+78,9%
Creștere anuală compusă
+606%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.04%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.73 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate55.55%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare23.6%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință95.03%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate254.110.919lei
I2Active circulante175.076.262lei
I3Stocuri77.365lei
I4Creanțe5.762.159lei
I5Casa și conturi la bănci94.249.311lei
I6Cheltuieli în avans138.984lei

Pasiv

I7Datorii101.301.241lei
I8Venituri în avans249.922.101lei
I9Provizioane694.598lei
I10Capitaluri77.408.225lei
I11Capital subscris vărsat50.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă45.416.617lei
I14Venituri totale48.576.183lei
I15Cheltuieli totale19.127.696lei
I16Profit brut29.448.487lei
I18Profit net25.229.113lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați69

Indicatori · 2025

Marjă netă55,55%
Marjă brută64,84%
Rentabilitatea capitalurilor32,59%
Rentabilitatea activelor5,88%
Grad de îndatorare23,6%
Lichiditate curentă1,73
Cifră de afaceri pe salariat658.212lei
Fond de rulment73.775.021lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
95,03%
Creștere anuală compusă
606,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8413 Reglementarea și eficientizarea activităților economice

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre COMPANIA NAŢIONALĂ DE INVESTIŢII RUTIERE S.A.

Ce cifră de afaceri are COMPANIA NAŢIONALĂ DE INVESTIŢII RUTIERE S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 45.416.617 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 25.229.113 lei.
COMPANIA NAŢIONALĂ DE INVESTIŢII RUTIERE S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COMPANIA NAŢIONALĂ DE INVESTIŢII RUTIERE S.A.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2021 și 2022.
Câți angajați are COMPANIA NAŢIONALĂ DE INVESTIŢII RUTIERE S.A.?
69 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COMPANIA NAŢIONALĂ DE INVESTIŢII RUTIERE S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 101.301.241 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COMPANIA NAŢIONALĂ DE INVESTIŢII RUTIERE S.A.?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COMPANIA NAŢIONALĂ DE INVESTIŢII RUTIERE S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COMPANIA NAŢIONALĂ DE INVESTIŢII RUTIERE S.A.?
Activitatea principală este CAEN 8413 — Reglementarea şi eficientizarea activităţilor economice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .