ATU SRL

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

ATU SRL (CUI 15983251) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Bolintin-Vale, GIURGIU, înregistrată la 11 decembrie 2003, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.270.940 lei, profit net de 852.644 lei, datorii de 1.767.243 lei, capitaluri proprii de 3.616.729 lei, 34 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-14.84%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.270.940lei

Venituri totale

9.407.244lei

Rezultat net

852.644lei

Datorii

1.767.243lei

Capitaluri proprii

3.616.729lei

Capital de lucru

2.443.253lei

Salariați

34

Cifră de afaceri pe salariat

272.675lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2003000452527
Data înregistrării
11 decembrie 2003

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. GIURGIU, ORŞ. BOLINTIN-VALE, STR. LIBERTĂŢII, BL.B1, SC.1, ET.1, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-14,8%
Profitul, față de anul trecut
-41,6%
Creștere anuală compusă
+23,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate67.18%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.38 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate9.2%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare32.82%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-14.84%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.173.476lei
I2Active circulante4.210.496lei
I3Stocuri17.861lei
I4Creanțe3.948.092lei
I5Casa și conturi la bănci244.543lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.767.243lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.616.729lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.270.940lei
I14Venituri totale9.407.244lei
I15Cheltuieli totale8.409.968lei
I16Profit brut997.276lei
I18Profit net852.644lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați34

Indicatori · 2025

Marjă netă9,2%
Marjă brută10,76%
Rentabilitatea capitalurilor23,58%
Rentabilitatea activelor15,84%
Grad de îndatorare32,82%
Lichiditate curentă2,38
Cifră de afaceri pe salariat272.675lei
Fond de rulment2.443.253lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-14,84%
Creștere anuală compusă
23,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre ATU SRL

Ce cifră de afaceri are ATU SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.270.940 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 852.644 lei.
ATU SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ATU SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ATU SRL?
34 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ATU SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.767.243 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ATU SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ATU SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ATU SRL?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .