SALUBRITATE 2000 SA

Activă

3811 Colectarea deşeurilor nepericuloase

SALUBRITATE 2000 SA (CUI 13031718) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Piteşti, ARGEŞ, înregistrată la 22 mai 2000, cu activitatea principală „colectarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 75.907.475 lei, profit net de 24.531.145 lei, datorii de 5.748.317 lei, capitaluri proprii de 69.550.807 lei, 239 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

75.907.475lei

Venituri totale

76.478.491lei

Rezultat net

24.531.145lei

Datorii

5.748.317lei

Capitaluri proprii

69.550.807lei

Capital de lucru

44.917.164lei

Salariați

239

Cifră de afaceri pe salariat

317.604lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000184032
Data înregistrării
22 mai 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. TÂRGU DIN VALE, NR.25

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+31,3%
Profitul, față de anul trecut
+77,9%
Creștere anuală compusă
+15,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate91.26%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate8.81 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate32.32%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare7.54%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință31.32%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA100200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate25.545.954lei
I2Active circulante50.665.481lei
I3Stocuri76.379lei
I4Creanțe10.562.084lei
I5Casa și conturi la bănci40.027.018lei
I6Cheltuieli în avans17.992lei

Pasiv

I7Datorii5.748.317lei
I8Venituri în avans15.293lei
I9Provizioane915.010lei
I10Capitaluri69.550.807lei
I11Capital subscris vărsat4.025.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă75.907.475lei
I14Venituri totale76.478.491lei
I15Cheltuieli totale47.771.291lei
I16Profit brut28.707.200lei
I18Profit net24.531.145lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați239

Indicatori · 2025

Marjă netă32,32%
Marjă brută37,82%
Rentabilitatea capitalurilor35,27%
Rentabilitatea activelor32,19%
Grad de îndatorare7,54%
Lichiditate curentă8,81
Cifră de afaceri pe salariat317.604lei
Fond de rulment44.917.164lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
31,32%
Creștere anuală compusă
15,07%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre SALUBRITATE 2000 SA

Ce cifră de afaceri are SALUBRITATE 2000 SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 75.907.475 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 24.531.145 lei.
SALUBRITATE 2000 SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SALUBRITATE 2000 SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SALUBRITATE 2000 SA?
239 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SALUBRITATE 2000 SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.748.317 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SALUBRITATE 2000 SA?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SALUBRITATE 2000 SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SALUBRITATE 2000 SA?
Activitatea principală este CAEN 3811 — Colectarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .