CAEN 4683Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntulCAEN Rev. 3
Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
5.816 de firme din România sunt înregistrate cu acest cod, dintre care 5.458 active. Diviziunea 46 — COMERȚ CU RIDICATA ȘI CU AMĂNUNTUL.
Firme active94%
- Firme afișate
- 5.458
- Înregistrate în total
- 5.816
- Județe cu firme
- 42
Domeniul în cifre · din bilanțurile pe 2025
Însumate din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor pentru 2025 . Bilanțuri intrate în calcul: 2.392.
- Cifră de afaceri
- 22,17 mld. lei
- Rezultat net
- 896,9 mil. lei
- Salariați
- 18.839
- Firme pe profit
- 67.7%
Cât vinde o firmă din domeniu
- Un sfert dintre firme sub
- 347.183 lei
- Mediana
- 1,5 mil. lei
- Un sfert dintre firme peste
- 5,4 mil. lei
- Primele 10% peste
- 21,4 mil. lei
- Salariați, mediana
- 3
Primele cinci firme fac 19.2% din cifra de afaceri a domeniului, primele zece 25.5%.
Firme din acest domeniu · pagina 1 din 182
- VISUALHOME-DESIGN S.R.L. CUI 55814405 · Mun. Târgu Mureş , MUREŞ · înregistrată 06.11.2026activăSRL
- LENGHEL CLAUDIU-IONEL ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55794065 · Mun. Aiud , ALBA · înregistrată 04.11.2026activăII
- TMC BUILD S.R.L. CUI 55796260 · Mun. Iaşi , IAŞI · înregistrată 04.11.2026activăSRL · TVA
- SOVARO S.R.L. CUI 55789247 · Mun. Constanţa , CONSTANŢA · înregistrată 03.11.2026activăSRL · TVA
- AMIRA MARA S.R.L. CUI 55791255 · Sat Dumbrava Com. Cornu Luncii , SUCEAVA · înregistrată 03.11.2026activăSRL
- MADE IN BANAT S.R.L. CUI 55792412 · Sat Cebza Orş. Ciacova , TIMIŞ · înregistrată 03.11.2026activăSRL · TVA
- ANGELS FLOORING S.R.L. CUI 55781502 · Sat Chiajna Com. Chiajna , ILFOV · înregistrată 02.11.2026activăSRL · TVA
- DRYVIT ROMANIA S.R.L. CUI 55764536 · Sat Jucu de Sus Com. Jucu , CLUJ · înregistrată 28.10.2026activăSRL · TVA
- BRALEX PRO S.R.L. CUI 55756266 · Mun. Timişoara , TIMIŞ · înregistrată 26.10.2026activăSRL
- DIVADO IMPACT S.R.L. CUI 55757890 · Sat Râşca Com. Râşca , SUCEAVA · înregistrată 26.10.2026activăSRL · TVA
- METALVEX INDUSTRY S.R.L. CUI 55747934 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 22.10.2026activăSRL · TVA
- STEELFORGE INDUSTRY S.R.L. CUI 55747969 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 22.10.2026activăSRL · TVA
- FERROMAX INDUSTRY S.R.L. CUI 55747977 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 22.10.2026activăSRL · TVA
- FERROCORE S.R.L. CUI 55747993 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 22.10.2026activăSRL · TVA
- FERROMETAL PRO S.R.L. CUI 55741699 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 21.10.2026activăSRL · TVA
- FERROVANT INDUSTRY S.R.L. CUI 55741753 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 21.10.2026activăSRL · TVA
- FERROUNION TRADING S.R.L. CUI 55741770 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 21.10.2026activăSRL · TVA
- METALCORE INDUSTRY S.R.L. CUI 55741800 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 21.10.2026activăSRL · TVA
- METAL VARD S.R.L. CUI 55737850 · Sector 6 Mun. Bucureşti , MUNICIPIUL BUCUREŞTI · înregistrată 21.10.2026activăSRL · TVA
- FERROTRADE INTERNATIONAL S.R.L. CUI 55738189 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 21.10.2026activăSRL · TVA
- FERROPRIME TRADING S.R.L. CUI 55735387 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 20.10.2026activăSRL · TVA
- FERROMETRIX S.R.L. CUI 55735425 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 20.10.2026activăSRL · TVA
- IRONSOURCE S.R.L. CUI 55736404 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 20.10.2026activăSRL · TVA
- FERROLINK S.R.L. CUI 55723730 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 19.10.2026activăSRL · TVA
- FERROLINE INDUSTRY S.R.L. CUI 55728738 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 19.10.2026activăSRL · TVA
- FERROGLOBAL TRADE S.R.L. CUI 55728770 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 19.10.2026activăSRL · TVA
- FERROAXIS S.R.L. CUI 55728789 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 19.10.2026activăSRL · TVA
- METALPROX INDUSTRY S.R.L. CUI 55723390 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 16.10.2026activăSRL · TVA
- METALFORGE S.R.L. CUI 55723404 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 16.10.2026activăSRL · TVA
- STEELPORT TRADING S.R.L. CUI 55723455 · Mun. Galaţi , GALAŢI · înregistrată 16.10.2026activăSRL · TVA
Lista vine din registrul ANAF, actualizat zilnic, și arată firmele active, cele mai noi întâi. Datele fiecărei firme adună bilanțuri, datorii la stat, contracte publice, insolvență și Monitorul Oficial.