CREMIAL SRL

Activă

5611 Restaurante

CREMIAL SRL (CUI 9916886) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 10 noiembrie 1997, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 29.050.095 lei, profit net de 555.033 lei, datorii de 3.880.195 lei, capitaluri proprii de 573.542 lei, 193 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

48

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.35 x
Îndatorare
87.62%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

29.050.095lei

Venituri totale

29.140.587lei

Rezultat net

555.033lei

Datorii

3.880.195lei

Capitaluri proprii

573.542lei

Capital de lucru

-2.512.550lei

Salariați

193

Cifră de afaceri pe salariat

150.519lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1997000903170
Data înregistrării
10 noiembrie 1997

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, CAL. PRUTULUI, NR.17

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1,4%
Profitul, față de anul trecut
-64,8%
Creștere anuală compusă
+10,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

48clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.95%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.35 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.91%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare87.62%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință1.41%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA48200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.061.017lei
I2Active circulante1.367.645lei
I3Stocuri493.080lei
I4Creanțe434.913lei
I5Casa și conturi la bănci439.652lei
I6Cheltuieli în avans25.075lei

Pasiv

I7Datorii3.880.195lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri573.542lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă29.050.095lei
I14Venituri totale29.140.587lei
I15Cheltuieli totale28.473.795lei
I16Profit brut666.792lei
I18Profit net555.033lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați193

Indicatori · 2025

Marjă netă1,91%
Marjă brută2,3%
Rentabilitatea capitalurilor96,77%
Rentabilitatea activelor12,53%
Grad de îndatorare87,62%
Lichiditate curentă0,35
Cifră de afaceri pe salariat150.519lei
Fond de rulment-2.512.550lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
1,41%
Creștere anuală compusă
10,47%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre CREMIAL SRL

Ce cifră de afaceri are CREMIAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 29.050.095 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 555.033 lei.
CREMIAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CREMIAL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CREMIAL SRL?
193 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CREMIAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.880.195 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CREMIAL SRL?
48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CREMIAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CREMIAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .