CAR-GAS-TRANS SRL

Activă

8292 Activităţi de ambalare

CAR-GAS-TRANS SRL (CUI 9860726) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, TIMIŞ, înregistrată la 22 octombrie 1997, cu activitatea principală „activităţi de ambalare” (CAEN 8292).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.895.803 lei, profit net de 73.580 lei, datorii de 359.737 lei, capitaluri proprii de 100.095 lei, 33 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.89%
Îndatorare
78.54%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.895.803lei

Venituri totale

3.896.311lei

Rezultat net

73.580lei

Datorii

359.737lei

Capitaluri proprii

100.095lei

Capital de lucru

89.206lei

Salariați

33

Cifră de afaceri pe salariat

118.055lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1997001053357
Data înregistrării
22 octombrie 1997

Activitate și sediu

Activitate principală
8292 — Activităţi de ambalare
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT DUMBRĂVIŢA COM. DUMBRĂVIŢA, STR. ZOLTAN FRANYÓ, NR.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,9%
Profitul, față de anul trecut
+38%
Creștere anuală compusă
+7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.85%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.89%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare78.54%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință14.9%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA64200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.099lei
I2Active circulante448.943lei
I3Stocuri7lei
I4Creanțe429.106lei
I5Casa și conturi la bănci19.830lei
I6Cheltuieli în avans1.790lei

Pasiv

I7Datorii359.737lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri100.095lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.895.803lei
I14Venituri totale3.896.311lei
I15Cheltuieli totale3.807.988lei
I16Profit brut88.323lei
I18Profit net73.580lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați33

Indicatori · 2025

Marjă netă1,89%
Marjă brută2,27%
Rentabilitatea capitalurilor73,51%
Rentabilitatea activelor16,06%
Grad de îndatorare78,54%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat118.055lei
Fond de rulment89.206lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
14,9%
Creștere anuală compusă
6,98%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8292 Activități de ambalare

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre CAR-GAS-TRANS SRL

Ce cifră de afaceri are CAR-GAS-TRANS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.895.803 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 73.580 lei.
CAR-GAS-TRANS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CAR-GAS-TRANS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CAR-GAS-TRANS SRL?
33 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CAR-GAS-TRANS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 359.737 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CAR-GAS-TRANS SRL?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CAR-GAS-TRANS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CAR-GAS-TRANS SRL?
Activitatea principală este CAEN 8292 — Activităţi de ambalare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .