DRUCOM SRL

Activă

9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur

DRUCOM SRL (CUI 9858556) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Tăuţii-Măgherăuş, MARAMUREŞ, înregistrată la 21 octombrie 1997, cu activitatea principală „activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur” (CAEN 9623).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.522.012 lei, profit net de 310.145 lei, datorii de 2.886.252 lei, capitaluri proprii de 559.710 lei, 52 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 49 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

49

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

49 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.27 x
Îndatorare
83.76%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.522.012lei

Venituri totale

8.542.107lei

Rezultat net

310.145lei

Datorii

2.886.252lei

Capitaluri proprii

559.710lei

Capital de lucru

-2.096.530lei

Salariați

52

Cifră de afaceri pe salariat

163.885lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J24/671/1997
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1997000671240
Data înregistrării
21 octombrie 1997

Activitate și sediu

Activitate principală
9623 — Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. TĂUŢII-MĂGHERĂUŞ, STR. 3, NR.40

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-10,8%
Profitul, față de anul trecut
-83,1%
Creștere anuală compusă
+13,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

49clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.24%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.27 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate3.64%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare83.76%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-10.83%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA49200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.656.240lei
I2Active circulante789.722lei
I3Stocuri251.663lei
I4Creanțe304.802lei
I5Casa și conturi la bănci233.257lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.886.252lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri559.710lei
I11Capital subscris vărsat2.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.522.012lei
I14Venituri totale8.542.107lei
I15Cheltuieli totale8.183.375lei
I16Profit brut358.732lei
I18Profit net310.145lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați52

Indicatori · 2025

Marjă netă3,64%
Marjă brută4,21%
Rentabilitatea capitalurilor55,41%
Rentabilitatea activelor9%
Grad de îndatorare83,76%
Lichiditate curentă0,27
Cifră de afaceri pe salariat163.885lei
Fond de rulment-2.096.530lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-10,83%
Creștere anuală compusă
13,54%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre DRUCOM SRL

Ce cifră de afaceri are DRUCOM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.522.012 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 310.145 lei.
DRUCOM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DRUCOM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DRUCOM SRL?
52 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DRUCOM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.886.252 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DRUCOM SRL?
49 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DRUCOM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DRUCOM SRL?
Activitatea principală este CAEN 9623 — Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .