MARMOCALC SA

Activă

0811 Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei

MARMOCALC SA (CUI 97826) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Orş. Vaşcău, BIHOR, înregistrată la 26 noiembrie 1992, cu activitatea principală „extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei” (CAEN 0811).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 536.670 lei, profit net de 1.787 lei, datorii de 669.186 lei, capitaluri proprii de 1.104.764 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.33%
Lichiditate
1.37 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

536.670lei

Venituri totale

536.699lei

Rezultat net

1.787lei

Datorii

669.186lei

Capitaluri proprii

1.104.764lei

Capital de lucru

245.307lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

268.335lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000195054
Data înregistrării
26 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei
Sediu social
JUD. BIHOR, ORŞ. VAŞCĂU, STR. ARGEŞULUI, NR.15

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+14,5%
Profitul, față de anul trecut
-70,9%
Creștere anuală compusă
+2,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate85.77%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.37 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.33%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare51.95%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință14.54%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA77200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate373.619lei
I2Active circulante914.493lei
I3Stocuri112.316lei
I4Creanțe803.751lei
I5Casa și conturi la bănci-1.574lei
I6Cheltuieli în avans485.838lei

Pasiv

I7Datorii669.186lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.104.764lei
I11Capital subscris vărsat1.063.365lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă536.670lei
I14Venituri totale536.699lei
I15Cheltuieli totale534.605lei
I16Profit brut2.094lei
I18Profit net1.787lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă0,33%
Marjă brută0,39%
Rentabilitatea capitalurilor0,16%
Rentabilitatea activelor0,14%
Grad de îndatorare51,95%
Lichiditate curentă1,37
Cifră de afaceri pe salariat268.335lei
Fond de rulment245.307lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
14,54%
Creștere anuală compusă
2,52%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea B · Industria extractivă

0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre MARMOCALC SA

Ce cifră de afaceri are MARMOCALC SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 536.670 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.787 lei.
MARMOCALC SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARMOCALC SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MARMOCALC SA?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARMOCALC SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 669.186 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARMOCALC SA?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARMOCALC SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARMOCALC SA?
Activitatea principală este CAEN 0811 — Extracţia pietrei ornamentale şi a pietrei pentru construcţii, extracţia pietrei calcaroase, ghipsului, cretei şi a ardeziei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .