INFOMEDIA SRL

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

INFOMEDIA SRL (CUI 9743807) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, NEAMŢ, înregistrată la 9 septembrie 1997, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.941.058 lei, profit net de 3.913.439 lei, datorii de 3.780.987 lei, capitaluri proprii de 5.300.848 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.31 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.941.058lei

Venituri totale

10.970.618lei

Rezultat net

3.913.439lei

Datorii

3.780.987lei

Capitaluri proprii

5.300.848lei

Capital de lucru

1.173.316lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

683.816lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1997000448275
Data înregistrării
9 septembrie 1997

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, BLD. DECEBAL, NR.90, BL.A1, ET.P

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+93,6%
Profitul, față de anul trecut
+141,7%
Creștere anuală compusă
+15,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate58.37%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate35.77%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare41.63%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință93.64%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.127.532lei
I2Active circulante4.954.303lei
I3Stocuri638.328lei
I4Creanțe3.156.342lei
I5Casa și conturi la bănci1.159.633lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.780.987lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.300.848lei
I11Capital subscris vărsat640.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.941.058lei
I14Venituri totale10.970.618lei
I15Cheltuieli totale6.538.794lei
I16Profit brut4.431.824lei
I18Profit net3.913.439lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă35,77%
Marjă brută40,51%
Rentabilitatea capitalurilor73,83%
Rentabilitatea activelor43,09%
Grad de îndatorare41,63%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat683.816lei
Fond de rulment1.173.316lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
93,64%
Creștere anuală compusă
15,59%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre INFOMEDIA SRL

Ce cifră de afaceri are INFOMEDIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.941.058 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.913.439 lei.
INFOMEDIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INFOMEDIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are INFOMEDIA SRL?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INFOMEDIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.780.987 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INFOMEDIA SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INFOMEDIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INFOMEDIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .