GRAFTEX PRODCOM SRL

Activă

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

GRAFTEX PRODCOM SRL (CUI 9737945) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 5 septembrie 1997, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (CAEN 1421).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 166.380.557 lei, profit net de 4.047.281 lei, datorii de 59.524.939 lei, capitaluri proprii de 40.945.884 lei, 332 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.43%
Lichiditate
1.24 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

166.380.557lei

Venituri totale

168.708.627lei

Rezultat net

4.047.281lei

Datorii

59.524.939lei

Capitaluri proprii

40.945.884lei

Capital de lucru

14.275.001lei

Salariați

332

Cifră de afaceri pe salariat

501.146lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1997006008408
Data înregistrării
5 septembrie 1997

Activitate și sediu

Activitate principală
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS BUCUREŞTI-PLOIEŞTI, NR.42-44, CLADIREA B. ARIPA B1, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,8%
Profitul, față de anul trecut
-56%
Creștere anuală compusă
+9,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.46%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.24 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.43%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare58.82%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință7.79%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate27.404.788lei
I2Active circulante73.799.940lei
I3Stocuri63.422.268lei
I4Creanțe8.173.012lei
I5Casa și conturi la bănci2.204.660lei
I6Cheltuieli în avans1.753.539lei

Pasiv

I7Datorii59.524.939lei
I8Venituri în avans2.487.444lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri40.945.884lei
I11Capital subscris vărsat55.340lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă166.380.557lei
I14Venituri totale168.708.627lei
I15Cheltuieli totale163.593.753lei
I16Profit brut5.114.874lei
I18Profit net4.047.281lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați332

Indicatori · 2025

Marjă netă2,43%
Marjă brută3,07%
Rentabilitatea capitalurilor9,88%
Rentabilitatea activelor4%
Grad de îndatorare58,82%
Lichiditate curentă1,24
Cifră de afaceri pe salariat501.146lei
Fond de rulment14.275.001lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
7,79%
Creștere anuală compusă
9,07%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre GRAFTEX PRODCOM SRL

Ce cifră de afaceri are GRAFTEX PRODCOM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 166.380.557 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.047.281 lei.
GRAFTEX PRODCOM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GRAFTEX PRODCOM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GRAFTEX PRODCOM SRL?
332 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GRAFTEX PRODCOM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 59.524.939 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GRAFTEX PRODCOM SRL?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GRAFTEX PRODCOM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GRAFTEX PRODCOM SRL?
Activitatea principală este CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .