INMELCON PROD SA

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

INMELCON PROD SA (CUI 9709520) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Loc. Bârseşti Mun. Târgu Jiu, GORJ, înregistrată la 28 august 1997, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 65.474.289 lei, profit net de 11.111.994 lei, datorii de 38.733.071 lei, capitaluri proprii de 13.401.515 lei, 46 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
70.52%
Solvabilitate
24.4%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

65.474.289lei

Venituri totale

66.311.405lei

Rezultat net

11.111.994lei

Datorii

38.733.071lei

Capitaluri proprii

13.401.515lei

Capital de lucru

10.072.053lei

Salariați

46

Cifră de afaceri pe salariat

1.423.354lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1997000383183
Data înregistrării
28 august 1997

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. GORJ, LOC. BÂRSEŞTI MUN. TÂRGU JIU, , NR.137C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+58,2%
Profitul, față de anul trecut
+118%
Creștere anuală compusă
+3,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.4%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate16.97%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare70.52%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință58.22%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.118.980lei
I2Active circulante48.805.124lei
I3Stocuri4.276.905lei
I4Creanțe29.333.593lei
I5Casa și conturi la bănci15.194.626lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii38.733.071lei
I8Venituri în avans2.789.518lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri13.401.515lei
I11Capital subscris vărsat487.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă65.474.289lei
I14Venituri totale66.311.405lei
I15Cheltuieli totale53.408.904lei
I16Profit brut12.902.501lei
I18Profit net11.111.994lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați46

Indicatori · 2025

Marjă netă16,97%
Marjă brută19,71%
Rentabilitatea capitalurilor82,92%
Rentabilitatea activelor20,23%
Grad de îndatorare70,52%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat1,42 mil.lei
Fond de rulment10.072.053lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
58,22%
Creștere anuală compusă
3,69%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre INMELCON PROD SA

Ce cifră de afaceri are INMELCON PROD SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 65.474.289 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 11.111.994 lei.
INMELCON PROD SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INMELCON PROD SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are INMELCON PROD SA?
46 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INMELCON PROD SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 38.733.071 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INMELCON PROD SA?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INMELCON PROD SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INMELCON PROD SA?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .