FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL (CUI 9626416) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 28 iulie 1997, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 18.086.935 lei, profit net de 593.423 lei, datorii de 6.231.884 lei, capitaluri proprii de 2.155.993 lei, 35 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
72.46%
Solvabilitate
25.07%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

18.086.935lei

Venituri totale

18.713.458lei

Rezultat net

593.423lei

Datorii

6.231.884lei

Capitaluri proprii

2.155.993lei

Capital de lucru

1.839.109lei

Salariați

35

Cifră de afaceri pe salariat

516.770lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J04/696/1997
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1997000696045
Data înregistrării
28 iulie 1997

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. 9 MAI, NR.35, POZ. 10, BL.35, SC.E, ET.P

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+92,8%
Profitul, față de anul trecut
+21,6%
Creștere anuală compusă
+23,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.07%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.3 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.28%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare72.46%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință92.84%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate528.907lei
I2Active circulante8.070.993lei
I3Stocuri2.856.181lei
I4Creanțe3.970.083lei
I5Casa și conturi la bănci1.244.729lei
I6Cheltuieli în avans65.722lei

Pasiv

I7Datorii6.231.884lei
I8Venituri în avans277.745lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.155.993lei
I11Capital subscris vărsat50.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă18.086.935lei
I14Venituri totale18.713.458lei
I15Cheltuieli totale18.023.874lei
I16Profit brut689.584lei
I18Profit net593.423lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați35

Indicatori · 2025

Marjă netă3,28%
Marjă brută3,81%
Rentabilitatea capitalurilor27,52%
Rentabilitatea activelor6,9%
Grad de îndatorare72,46%
Lichiditate curentă1,30
Cifră de afaceri pe salariat516.770lei
Fond de rulment1.839.109lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
92,84%
Creștere anuală compusă
23,51%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL

Ce cifră de afaceri are FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 18.086.935 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 593.423 lei.
FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL?
35 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.231.884 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FAST TECHNICAL ASSISTANCE SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .