FERMA CHIRIAC S.R.L.

Activă

0141 Creşterea bovinelor de lapte

FERMA CHIRIAC S.R.L. (CUI 955474) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Radomireşti Com. Letea Veche, BACĂU, înregistrată la 7 decembrie 1992, cu activitatea principală „creşterea bovinelor de lapte” (CAEN 0141).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 12.435.459 lei, profit net de 372.463 lei, datorii de 12.590.082 lei, capitaluri proprii de 6.337.077 lei, 30 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.88 x
Îndatorare
66.44%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

12.435.459lei

Venituri totale

15.090.782lei

Rezultat net

372.463lei

Datorii

12.590.082lei

Capitaluri proprii

6.337.077lei

Capital de lucru

-1.571.570lei

Salariați

30

Cifră de afaceri pe salariat

414.515lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J04/856/1991
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1991000856047
Data înregistrării
7 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
0141 — Creşterea bovinelor de lapte
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT RADOMIREŞTI COM. LETEA VECHE, RADOMIREŞTI

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,9%
Profitul, față de anul trecut
+2%
Creștere anuală compusă
+13,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate33.44%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.88 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare66.44%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință17.93%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.931.533lei
I2Active circulante11.018.512lei
I3Stocuri2.944.318lei
I4Creanțe7.506.657lei
I5Casa și conturi la bănci567.537lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii12.590.082lei
I8Venituri în avans22.886lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.337.077lei
I11Capital subscris vărsat284.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă12.435.459lei
I14Venituri totale15.090.782lei
I15Cheltuieli totale14.714.556lei
I16Profit brut376.226lei
I18Profit net372.463lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați30

Indicatori · 2025

Marjă netă3%
Marjă brută3,03%
Rentabilitatea capitalurilor5,88%
Rentabilitatea activelor1,97%
Grad de îndatorare66,44%
Lichiditate curentă0,88
Cifră de afaceri pe salariat414.515lei
Fond de rulment-1.571.570lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
17,93%
Creștere anuală compusă
13,18%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0141 Creșterea bovinelor de lapte

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre FERMA CHIRIAC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FERMA CHIRIAC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 12.435.459 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 372.463 lei.
FERMA CHIRIAC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FERMA CHIRIAC S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FERMA CHIRIAC S.R.L.?
30 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FERMA CHIRIAC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 12.590.082 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FERMA CHIRIAC S.R.L.?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FERMA CHIRIAC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FERMA CHIRIAC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0141 — Creşterea bovinelor de lapte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .