ENDAVA ROMANIA SRL

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

ENDAVA ROMANIA SRL (CUI 9533457) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 25 iunie 1997, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.179.513.721 lei, profit net de 117.032.117 lei, datorii de 160.976.950 lei, capitaluri proprii de 656.418.103 lei, 4.023 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-6.76%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.179.513.721lei

Venituri totale

1.187.598.152lei

Rezultat net

117.032.117lei

Datorii

160.976.950lei

Capitaluri proprii

656.418.103lei

Capital de lucru

600.772.501lei

Salariați

4.023

Cifră de afaceri pe salariat

293.193lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/1110/1997
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1997001110126
Data înregistrării
25 iunie 1997

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ALEXANDRU VAIDA VOEVOD, NR.51, ET.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-6,8%
Profitul, față de anul trecut
-12,4%
Creștere anuală compusă
+31,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate83.2%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.73 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate9.92%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare20.4%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-6.76%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate27.249.601lei
I2Active circulante761.749.451lei
I3Stocuri77.336.715lei
I4Creanțe665.578.761lei
I5Casa și conturi la bănci18.833.975lei
I6Cheltuieli în avans28.404.130lei

Pasiv

I7Datorii160.976.950lei
I8Venituri în avans8.129lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri656.418.103lei
I11Capital subscris vărsat44.360lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.179.513.721lei
I14Venituri totale1.187.598.152lei
I15Cheltuieli totale1.054.379.018lei
I16Profit brut133.219.134lei
I18Profit net117.032.117lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4.023

Indicatori · 2025

Marjă netă9,92%
Marjă brută11,29%
Rentabilitatea capitalurilor17,83%
Rentabilitatea activelor14,83%
Grad de îndatorare20,4%
Lichiditate curentă4,73
Cifră de afaceri pe salariat293.193lei
Fond de rulment600.772.501lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-6,76%
Creștere anuală compusă
31,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre ENDAVA ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are ENDAVA ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.179.513.721 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 117.032.117 lei.
ENDAVA ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ENDAVA ROMANIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ENDAVA ROMANIA SRL?
4.023 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ENDAVA ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 160.976.950 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ENDAVA ROMANIA SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ENDAVA ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ENDAVA ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .