CONEXTRUST SA

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CONEXTRUST SA (CUI 947730) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sat Blăgeşti Com. Blăgeşti, BACĂU, înregistrată la 7 decembrie 1992, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 190.596.475 lei, profit net de 9.945.631 lei, datorii de 48.286.294 lei, capitaluri proprii de 67.256.129 lei, 703 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 92 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

92

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

92 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

190.596.475lei

Venituri totale

221.842.434lei

Rezultat net

9.945.631lei

Datorii

48.286.294lei

Capitaluri proprii

67.256.129lei

Capital de lucru

32.510.790lei

Salariați

703

Cifră de afaceri pe salariat

271.119lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J04/38/1991
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1991000038049
Data înregistrării
7 decembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT BLĂGEŞTI COM. BLĂGEŞTI, G BLĂGEŞTI, NR.1, STR. SALCIILOR

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,4%
Profitul, față de anul trecut
-66,6%
Creștere anuală compusă
+16,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

92clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate58.21%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.67 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate5.22%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare41.79%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință0.36%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA92200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate34.745.339lei
I2Active circulante80.797.084lei
I3Stocuri66.071.548lei
I4Creanțe14.436.217lei
I5Casa și conturi la bănci289.319lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii48.286.294lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri67.256.129lei
I11Capital subscris vărsat3.633.600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă190.596.475lei
I14Venituri totale221.842.434lei
I15Cheltuieli totale211.317.922lei
I16Profit brut10.524.512lei
I18Profit net9.945.631lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați703

Indicatori · 2025

Marjă netă5,22%
Marjă brută5,52%
Rentabilitatea capitalurilor14,79%
Rentabilitatea activelor8,61%
Grad de îndatorare41,79%
Lichiditate curentă1,67
Cifră de afaceri pe salariat271.119lei
Fond de rulment32.510.790lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,36%
Creștere anuală compusă
16,19%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre CONEXTRUST SA

Ce cifră de afaceri are CONEXTRUST SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 190.596.475 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.945.631 lei.
CONEXTRUST SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONEXTRUST SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONEXTRUST SA?
703 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONEXTRUST SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 48.286.294 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONEXTRUST SA?
92 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONEXTRUST SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONEXTRUST SA?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .